Francijas prezidents Fransuā Olands pieļāvis iespēju, ka varētu tikt nacionalizēta pasaules lielākā tērauda ražotāja ArcelorMittal rūpnīca, tādējādi pastiprinot valdošās bažas, ka Francija investoriem kļūst aizvien nedraudzīgāka.
Savukārt Francijas Rūpniecības ministrs pavēstījis, ka ArcelorMittal īpašnieks, pasaules bagātākais indietis Lakšmi Mitals, Francijā vairs nav gaidīts.
Oktobrī ArcelorMittal, kas Francijā nodarbina aptuveni 20 tūkstošus cilvēku, pavēstīja, ka gatavojas Florangas ražotnē pārtraukt divu domnu krāšņu darbību, norādot, ka tās sarežģītajos tirgus apstākļos nav konkurētspējīgas. Krāšņu slēgšana apdraud vairāku simtu cilvēku darbavietas. Pēc Francijas valdības iebildumiem, kompānija lika sešdesmit dienu laikā Francijas valdībai atrast krāšņu pircēju. Valdībai izdevās atrast pircēju visai ražotnei, bet kompānija ražotni kopumā nevēlas pārdot.
Tas saniknoja Francijas valdību, kura apsūdzējusi ArcelorMittal par 2006. gadā noslēgta līguma pārkāpšanu, kurā kompānija apņēmusies turpināt domnu darbību, un kritizējusi to par nevēlēšanos pārdot visu ražotni kopumā.
Francijas rūpniecības ministrs Arno Monteburgs (Arnaud Montebourg) tērauda kompāniju apsūdzēja melošanā un valsts necienīšanā. Viņš arī norādīja, ka ArcelorMittal vadītājs Francijā vairs nav gaidīts.
Francijas prezidents Fransuā Olands jau priekšvēlēšanu laikā nāca klajā ar ideju piespiest kompānijas, kas ieplānojušas slēgt savas ražotnes, tās vispirms censties pārdot, pat neskatoties uz to, ka iespējams pircējs ir konkurents.
Francijas valdības plāni par ArcelorMittal ražotnes nacionalizāciju izpelnījušies indīgas piezīmes no Lielbritānijas puses, kuras amatpersonas norādījušas, ka labprāt nodrošinātu patvēruma vietu no Francijas bēgošajiem investoriem.
Londonas mērs Boriss Džonsons ironizējis, ka sociālistu radikāļi ir ieņēmuši Parīzi un Lielbritānijas galvaspilsēta ar prieku kļūtu par Francijā strādājošo uzņēmēju jaunajām mājām.
Db.lv jau vēstīja, ka Francijas nekustamā īpašuma tirgū ievērojami pieaudzis augstāko cenu segmenta piedāvājumu skaits, valsts bagātākajiem uzņēmējiem steidzot pamest valsti pirms spēkā stāsies ienākuma nodokļa palielinājums.
«Tā gandrīz ir vispārēja panika. Aptuveni 400 līdz 500 vairāk nekā miljonu vērtu rezidenču nonācis Parīzes nekustamā īpašuma tirgū,» aģentūrai AFP sacīja nekustamā īpašuma kompānijas Daniel Feau pārstāvji.