Situāciju eirozonā zināmā mērā varētu salīdzināt ar vaļā atskrējušu bikšu pogu un kailuma izrādīšanu visnepiemērotākajā brīdī. Proti, laikā, kad visiem sākts sludināt, ka Eiropas monetārajā savienībā situācija ir normalizējusies un investori sāk justies drošāk, izrādās, ka kārtībā nav nekas, turklāt situāciju pasliktinājuši tie paši mehānismi, ar kuru palīdzību tika cerēts panākt uzlabojumus.
Iepriekšējās desmitgadēs Kipras banku problēmas finanšu tirgos neizraisītu nekādu īpašu rezonansi, taču, Vidusjūras valstij kļūstot par Eiropas monetārās savienības locekli, situācija ir kardināli mainījusies un ne tikai tāpēc, ka lielas monetārās organizācijas dalībvalstij draud defolts, bet gan tāpēc, ka situācija eirozonas perifērijā ir tik uzkarsēta, ka atkal radušās bažas par naudas bēgšanu ne tikai no Kipras, bet arī citām vājākām eirozonas valstīm.
Šī iemesla dēļ biržas indeksu virzība pagājušajā nedēļā bija atšķirīga no tās, kas bija vērojama iepriekšējās nedēļās, tomēr pagaidām vēl nevar runāt par būtisku biržas indeksu kritumu.
DB aptaujātie eksperti uzskata, ka šonedēļ tirgus dalībnieki būs nervozi un daudz kas lielā mērā būs atkarīgs no tā, vai attiecībā uz Kipras finansiālajām problēmām tiks rasts kaut cik pieņemams risinājums.
«Tā kā liela daļa akciju tirgus indeksu šobrīd atrodas tuvu pie to visu laiku augstākajām vērtībām, tad domājams, ka tirgus korekcija lepjup, it sevišķi Eiropā, varētu arī turpināties, ja vien neparādīsies kādas pozitīvas ziņas, kas varētu investoru noskaņojumu mainīt. Arī ziņas no Itālijas par valdības veidošanas procesiem varētu ietekmēt akciju tirgus vienā vai otrā virzienā,» potenciālos tirgus virzītājspēkus nosauc Swedbank brokeris Juris Jankovskis.
Savukārt SEB Wealth Management Pārvaldīšanas nodaļas vadītājs Jānis Rozenfelds uzskata: kamēr nav skaidra, saprotama loģika un puslīdz visām pusēm pieņemama rīcības plāna, akciju cenu pieaugums ir maz ticams, jo investoriem akciju tirgū ļoti nepatīk nenoteiktība un neskaidrība.