Īstenojot Eiropas cukura nozares pārstrukturēšanas plānu, tika atteiktas 5,8 milj. tonnu cukura kvotas, kas ļoti tuvu sākotnējam mērķim – 6 milj. tonnu.
Šā četru gadu laikposma noslēgumā ES cukura un izoglikozes kvota – 2006. gada cukura reformas pamatelements – samazinājusies līdz 14 miljoniem t (no kurām 13,3 miljoni t attiecas uz cukuru). Pašlaik ES cukura ražošana koncentrēta 18 dalībvalstīs (atšķirībā no 23 pirms reformas), kurās ir labvēlīgi agronomiskie apstākļi, un aptuveni 70 % no ražošanas notiek 7 dalībvalstīs, kurās ir visaugstākais cukura ieguvums. Cenas vietējā tirgū samazinās, tas arī bija reformas mērķis – panākt ES cukura nozares ilgtspējību un konkurētspēju.
Jau ziņots, ka 2006. gada februārī ES lauksaimniecības ministri oficiāli pieņēma radikālu ES cukura nozares reformu. Tās mērķis bija garantētās minimālās cukura cenas samazinājums par 36 % (no 631,9 eiro/t 2006./2007. gadā līdz 404,4 eiro/t no 2009./2010. gada), kompensācijas lauksaimniekiem un cukura ražotāju finansēts Pārstrukturēšanas fonds, kura mērķis bija mudināt konkurēt nespējīgos cukura ražotājus pārtraukt darbību šajā nozarē.
Pagājušā gada martā un oktobrī Komisija secināja, ka ES cukura tirgus pamatrādītāji ir pietiekami labi un ka 2008./2009. tirdzniecības gadā nav jāpieprasa obligāta cukura izņemšana no tirgus. Pēc nākamā tirdzniecības gada (2009./2010.) sākotnēja novērtējuma komisāre M.Fišere Bola secināja, ka šajā sakarā arī pašlaik nav jāveic preventīva izņemšana. Šis novērtējums pamatojas uz provizoriskām aplēsēm, jo īpaši attiecībā uz importu. To pārskatīs oktobrī, ņemot vērā jaunākos aprēķinus par biešu audzēšanu, cukura ražošanu un importu.
2010. gada februārī stāvokli no jauna pārskatīs, lai konstatētu, vai 2010./2011. tirdzniecības gadā vajadzīga preventīva izņemšana vai galīgais samazinājums, t.i., turpmāks kvotas samazinājums.
Jau ziņots, ka cukura reformas rezultātā arī abas Latvijas cukurfabrikas Jelgavā un Liepājā attiecās no cukura ražošanas.