Daļā biškopības saimniecību bargās ziemas dēļ bojā gājuši pat 50 % no dravas.
Biškopji atzīst, ka situācija ir ļoti dažāda – daļai saimniecību bites pārziemojušas labi, bet daļai bišu bojāeja ir katastrofāla. Tomēr kopumā gan vēl pāragri izvērtēt biškopjiem nodarītos zaudējumus. Reālā situācija būšot redzama maija beigās, kad tiks izvērtēti biškopju iesniegtie dati.
Aizvadītā ziema parādīja, kurš bijis profesionālis un kurš ne, jo tagad redzamas vissīkākās kļūdas bišu ieziemošanā, vērtē Latvijas biškopības biedrības pētniece – konsultante, veterinārārste Ineta Eglīte. Viņai piekrīt arī biedrības vadošais pētnieks – konsultants Juris Šteiselis: «Ziema bija gara un ar īpatnībām, piemēram, februārī Kurzemē bija atkusnis, kad likās pavasaris klāt, bet tam sekoja ļoti auksts laiks. Līdz ar to bites patērēja daudz barības un viņu organismi ir nolietojušies. Biškopjiem jārēķinās, ka notiks sāpīga bišu nomaiņa. Ja tagad liekas, ka daudzmaz viss ir kārtībā, pēc kāda laika bites var sākt krist, jo pēc garās ziemas ikviens blakusapstāklis – nepareiza ieziemošana, nepareiza barība - tās var ietekmēt letāli.» Viņš gan pagaidām atturas runāt par konkrētiem cipariem, jo bišu skaitīšana notiks ap maija vidu un kopējā aina būs redzama maija beigās.
Pagaidām eksperti vēl nevar pateikt, vai un kādu iespaidu tas atstās uz medus cenām. J. Šteiselis paredz, ka, visticamāk, nebūs nekādas ietekmes, jo «ziema neietekmē medus cenu, bet to ietekmē cilvēku pirktspēja.»