Lai arī, atļaujot apvienoties abiem nozares lielākajiem uzņēmumiem – a/s Rīgas Piena kombināts un a/s Valmieras piens, KP izvirzījusi saistošos noteikumus, rūpnieku un zemnieku viedokļi atšķiras par gaidāmo notikumu.
Pozitīvi KP lēmumu vērtē RPK akcionārs Andrejs Beshmeļņickis: «Plānojam izveidot lielāko uzņēmumu nozarē, kas kļūs par sava veida čempionu ar lielu eksporta potenciālu. Tas ir izdevīgi visiem. Īstenosim plašu un mērķtiecīgu investīciju programmu. Uzņēmumu vadībai jāizstrādā apvienošanās plāns, lai, gadam beidzoties, būtu viens uzņēmums un attiecīgi jādomā par izmaksu samazināšanu.» A. Beshmeļņickis arī norāda, ka apvienošanās piena cenas neietekmēs, jo piena tirgus ir starptautisks un atvērts. RPK valdes priekšsēdētājs Raimonds Misa atzīst, ka kompānija jau sākusi īstenot savus plānus – ieguldīts saldējuma ražošanas attīstībā, jauna zīmola radīšanā un attīstībā un citos projektos.
KP lēmums atļaut apvienoties abiem uzņēmumiem nav bijis pārsteigums topošās SIA Latvijas piens piena pārstrādes rūpnīcas projekta vadītājam Raimondam Freimanim. Kā abu uzņēmumu īpašnieku maiņa un apvienošanos ietekmēs zemniekus, piena produktu piedāvājumu patērētājiem un nozari kopumā, šobrīd gan esot vērtēt pāragri un ietekme būšot redzama ilgtermiņā.
Latvijas piena ražotāju asociācijas vadītāja, z/s Robežnieki saimniece Ieva Alpa – Eizenberga norāda, ka piena ražotāji, kas līdz šim sadarbojās ar abiem uzņēmumiem, jau šobrīd izjūt negatīvu ietekmi - nesen vairāki mazie kooperatīvi saņēmuši paziņojumu, ka no maija vidus piens tiks iepirkts par 15,5 santīmiem kilogramā. Šāda ārvalstu investora īpašumā esoša Latvijas apstākļiem ļoti liela uzņēmuma radīšana atstās negatīvu iespaidu uz zemniekiem un lauku vidi. Viņasprāt, Konkurences padomei nevajadzēja ļaut veidoties uzņēmumam, kam būs tik liela ietekme uz vairāk kā trešdaļu piena ražotājiem. Līdzīgu viedokli pauda arī citi lauksaimnieciskās produkcijas ražotāji.