Viszemākā cena šobrīd ir vietējām alus šķirnēm, secināts komunikācijas, tirgus un sabiedriskās domas izpētes aģentūras A.W.Olsen & Partners izpētē.
„Viszemākā cena šobrīd ir, un prognozējams, ka arī paliks, vietējām alus šķirnēm. Tā patlaban tikai vienu latu par kausu alus jāmaksā Vērmaņdārza alus sētā, kur dažāda veida Aldara alus maksā vienu latu par puslitru. Jāatzīmē, ka arī dārgākais tur nopērkamais miestiņš ir latviešu makiem pieejams – Carlsberg šajā pat vietā maksā 1.70 latus,” saka A.W.Olsen & Partners tirgus un sabiedriskās domas izpētes nodaļas projektu vadītāja Kazimiera Puzo.
Līdzīgas alus cenas ir arī alus sētā Vecrīgā, Līvu laukumā, pretim Kaļķu vārtiem. Izlejamais Lācplēša alus maksā 1,60 Ls par puslitru. Latvijas ražotāju alus daudzviet pieejams par saprātīgu cenu - Franču bārā pudele Cēsu Premium maksā 1.30 latus, bet Lāčplēša Pils – pat 90 santīmus.
Salīdzinoši visdārgākais alus pieejams viesnīcas Rīdzene bārā Piramīda, pretim Esplanādei, kur lētākais ir Guinness alus par diviem latiem, savukārt Ice beer tur maksā pat trīs latus. „Pats dārgākais alus, ko šobrīd var nopirkt Rīgas bāros, ir Corona extra, kuru kluba Essential bārā piedāvā par pieciem latiem 0.33cl pudelē,” informē K. Puzo, piebilstot, ka arī citos Rīgas alus dārzos ārvalstīs ražotais miestiņš lielākoties ir krietni dārgāks par mūsējo, piemēram, Staropramen – sākot no 2.30 Ls, Budweiser – sākot no 2 Ls, Stella un Becks – sākot no 2.5 Ls.
Piemēram, Līvu laukumā Zelta telts visi Aldara ražojumi maksā 2.20 latus, alus dārzā pretim Galvenās policijas ēkai Aspazijas bulvārī Ice beer maksā 1.70 latus, bet pārēji Aldara ražojumi – divus latus. Liela alus izvēle sastopama Victory Pub, kur Aldara alus – Zelta, Kviešu un Luksus maksā divus latus par kausu, bet visa veida Lāčplēša alus – pat 1.60 Ls. Divu latu robežās alus maksā arī bārā Melnais kaķis pie Līvu laukuma. Šajā iestādē Zelta un Luksus maksā divus latus par kausu, bet Užavas alus – 2.20 Ls. Salīdzinoši dārgāks alus pieejams alus sētā pie Raiņa pieminekļa, kur visi Aldara ražojumi maksā 2.50 lati, bet D-light par diviem latiem 0.33 cl pudelē.
Pat ņemot vērā energoresursu cenu pieaugumu, kā arī pašvaldības lēmumu par tirgošanās nodevas palielinājumu Vecrīgā, alus dārzu īpašnieki vasarā plāno gūt peļņu, kas lielākoties paredzama prognozētā pieprasījuma pieauguma, nevis cenu pacelšanas dēļ. Ir skaidrs, ka tirgotāji Vecrīgā izmantos iespēju nopelnīt uz izslāpušo ārvalstu tūristu rēķina, taču šāda tendence ir novērojama ikvienā Eiropas valstī, kur cenas stratēģiski nozīmīgās vietās vienmēr ir augstākas,” skaidro K. Puzo.