Pasaules ekonomiskā krīze varētu beigties tikai 2018. gadā, kopumā ilgstot desmit gadus, uzskata Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) galvenais ekonomists Olivjē Blanšārs, vēsta AFP.
Viņš norādīja, ka tā gan vēl nav zaudēta desmitgade, tomēr kopš krīzes sākuma līdz tās beigām kopumā būs pagājuši vismaz desmit gadi. Sarunā ar Ungārijas ekonomikas ziņu vietni Portfolio.hu O. Blanšārs aicināja uz lielāku solidaritāti eirozonas valstu starpā. Tāpat viņš uzsvēra nepieciešamību pēc ciešākas Eiropas fiskālās un ekonomiskās politikas.
«Eirozona nedrīkst palikt uz vietas. Es domāju, ka neviens nevēlas doties atpakaļ. Kad kādai valstij klājas grūti, citām valstīm tai ir jāpalīdz. Tas jādara ne tikai solidaritātes pēc, bet arī tāpēc, ka problēmas var ietekmēt arī pašus,» sacīja O. Blanšārs. «Tas ir iemesls, kāpēc fiskālā savienība un banku savienība ir tik nozīmīgas,» uzsvēra SVF ekonomists.
Tāpat O. Blanšārs norādīja, ka ASV joprojām nav atrisinājusi visas savas problēmas. Tomēr lielākā daļa analītiķu uzskatot, ka tās tiks atrisinātas, kad tas būšot nepieciešamas, un O. Blanšārs cer, ka viņiem ir taisnība.
Komentējot iespēju, ka Ķīnas ekonomika piedzīvos tā saukto «cieto nosēšanos», SVF ekonomists sacīja, ka viņa pārstāvētais fonds šādu iespēju neparedzot.
Db.lv jau vēstīja, ka šā gada augustā sezonāli izlīdzinātais bezdarba līmenis Eiropas Savienībā veidoja 10,5%. Bezdarba līmenis eirozonā augustā veidoja 11,4% un kopš jūlija nav mainījies.
Gan ES, gan arī eirozonā bezdarba līmenis pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, kad tas attiecīgi bija 10,2% un 9,7%.
Saskaņā ar Eurostat aprēķiniem Eiropas Savienībā bez darba bija aptuveni 25,5 miljoni cilvēku. No tiem 18,2 miljoni dzīvoja eirozonas valstīs.