Eirozonas parādu krīze bīstami tuvu pietuvojusies arī pie Eiropas lielākās ekonomikas – Vācijas. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD) brīdinājusi, ka Vāciju šogad piemeklēs recesija, vēsta AP.
Saskaņā ar OECD prognozēm, gada trešajā ceturksnī Vācijas ekonomika samazināsies par 0,5 procentiem, bet gada pēdējā ceturksnī – par 0,8 procentiem. Organizācija arī aicinājusi panākt lielāku Eiropas valstu sadarbību, lai cīnītos ar reģionu piemeklējušo ekonomikas krīzi.
«Eirozonas krīze joprojām ir nopietnākais globālās ekonomikas apdraudējums, tāpēc nepieciešama politiska rīcība, lai varētu atjaunot uzticamību monetārajai savienībai,» teikts OECD ziņojumā. Organizācija arī norāda, ka eirozonā joprojām saglabājas augsts bezdarba līmenis, kas turpinās palielināties, un ka atveseļošanās atslēga ir banku, fiskālo un konkurētspējas problēmu atrisināšana.
OECD paredz arī, ka, neskatoties uz eirozonas problēmām, ASV ekonomika gada ceturtajā ceturksnī augs par 2,4 procentiem, bet gadā kopumā – par diviem procentiem.
Db.lv jau vēstīja, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) ceturtdien paziņoja par gatavību iegādāties eirozonas valstu obligācijas, lai palīdzētu samazināt parādos nonākušo valstu aizņemšanās izmaksas.
ECB pasludināja jaunu programmu ar nosaukumu MOT (Monetary Outright Transactions), kuras ietvaros centrālā banka iepirks eirozonas valstu obligācijas, lai kontrolētu likmes tirgū. Programma galvenokārt tiks virzīta vērtspapīru iepirkšanai ar atmaksas termiņu līdz trīs gadiem, turklāt nav noteikts iepirkuma apjoma ierobežojums.
Iepriekš starptautiskā reitingu aģentūra Moody’s brīdināja, ka pasaules ekonomikas lielākais drauds ir eirozonas valstis pārņēmusī parādu krīze. Savukārt otrs lielākais apdraudējums saistīts ar jaunattīstības valstu «cietās piezemēšanās» iespējamību.