Mobilo ierīču daudzveidība un informācijas sistēmu pielāgošana to lietošanai ir liels izaicinājums biznesa programmatūras izstrādātājiem, taču vienlaikus mobilie rīki acīmredzami ceļ biznesa lēmumu pieņēmēju darba ražīgumu un efektivitāti, intervijā biznesa portālam "Nozare.lv" teica globālā biznesa vadības programmatūras koncerna SAP AG galvenais informācijas sistēmu direktors Olivers Busmans.
«Ja runa ir par tā sauktajiem biznesa instrumentu paneļiem - dashboards -, tad, piemēram, SAP analītisko rīku Business Objects instrumentu paneļus var vienkārši pārcelt uz mobilajām ierīcēm. Interesantās lietas notiek pēc dažām dienām, un to esam redzējuši SAP iekšienē – šo instrumentu paneļu lietošana «eksplodē»,» stāstīja Busmans.
Ar SAP un citām lielām biznesa vadības sistēmām, kuru jaudu var izmantot attālināti, mobilās ierīces arī paver iespēju no jebkuras vietas un jebkurā laikā iegūt lēmējam vajadzīgo un aktuālo firmas vai organizācijas atslēgas datu ainu, viņš teica.
«Ja sistēmā vēl ir iespēja datus apstrādāt reālā laikā, kā to var ar SAP tehnoloģiju In Memory, tad biznesa informāciju sāk patērēt un izmantot tāpat kā e-pastu. Pietiek pieskarties podziņai un dati atjaunojas. To var darīt sapulces laikā, starp sapulcēm, jebkad, kad ir mazliet laika,» skaidroja Busmans.
Ilggadējais informācijas tehnoloģiju (IT) nozares profesionālis gan uzsvēra, ka datu analīzes jaudas pieejamība arī vairo atbildību, kas tiek uzlikta uz lēmumu pieņēmēja vai vadoša analītiķa pleciem.
«Protams, mainīsies arī tas, ko prasīs un sagaida no biznesa lēmumu pieņēmējiem, proti, ka, tāpat kā ar e-pastu, par visiem svarīgiem biznesa rādītājiem jābūt vienmēr lietas kursā - par finansēm, pārdošanas apjomiem, ražošanu. Jaunās «megatendences» - mobilās ierīces, milzu datu kopu apstrāde un mākoņdatošana - ir jāredz kopsakarībā, tie nosacīs jauna veida lietotāja paradumus un pieredzi,» atzina Busmans.
Busmans kopš 2009.gada ir globālā uzņēmumu vadības programmatūras koncerna SAP galvenais informācijas sistēmu direktors. Pirms tam viņš ieņēma līdzīgu amatu apdrošinātāju koncerna Allianz Ziemeļamerikas un Meksikas reģionālajā vadībā. Allianz grupā viņš strādājis vairākos ar informācijas tehnoloģijām (IT) saistītos vadošos amatos kopš 2000.gada. No 1997. līdz 2000.gadam strādājis Deutsche Bank ar IT sistēmu vadību un attīstību. No 1990. līdz 1997.gadam strādājis kā sistēmu inženieris globālajā IT koncernā IBM, specializējoties banku un finanšu nozares IT risinājumu izstrādē.
SAP ir Vācijā dibināts globāls programmatūras izstrādes un uzņēmumu un organizāciju vadības risinājumu koncerns. SAP 2011.gadā strādājis ar 3,44 miljardu eiro (2,4 miljardu latu) tīro peļņu, kas ir par 90% vairāk nekā 2010.gadā. Kompānijas apgrozījums bija 14,23 miljardi eiro (9,96 miljardi latu), salīdzinot ar 12,46 miljardiem eiro ( 8,72 miljardiem latu) 2010.gadā.