Lielākā daļa iedzīvotāju mobilo ierīču lādēšanu naktī uzskata par pilnīgi drošu vai arī uzskata, ka ierīces aizdegšanas risks ir vairāk teorētisks, nekā praktisks, liecina If Apdrošināšana veiktā aptauja.
Taču If Zviedrijas uzņēmumā nesen klientam tika kompensēta pilnībā izdeguša dzīvokļa atjaunošana pēc ugunsgrēka, kuru izraisīja pa nakti lādēties atstāta iPod ierīce.
If Apdrošināšana veiktā aptauja liecina, ka 51% mobilo ierīču – tālruņu, planšetdatoru, mūzikas ierīču un citu – lietotāji tās mēdz uzlādēt tikai naktī, bet vēl 45% tās mēdz lādēt pēc vajadzības gan dienā, gan naktī. Savukārt tikai 4% iedzīvotāju nekad nemēdz savas mobilās ierīces uzlādēt nakts laikā.
Veiktā aptauja arī liecina, ka par pilnībā drošu mobilo ierīču lādēšanu naktī uzskata 45% aptaujas dalībnieku, bet vēl 41% ir pārliecināts, ka risks ir vairāk teorētisks, nekā praktisks. Savukārt tikai 10% aptaujas dalībnieku uzskata, ka ierīces uzlāde naktī ir bīstama, jo tā var aizdegties.
«Latvijā If atlīdzību eksperti ir saskārušies ar klientu sniegtu informāciju, ka viņi pēdējā brīdī izvairījušies no ugunsnelaimes izcelšanās, jo bija pārkarsusi planšetes vai datora baterija. Ikvienam mobilās ierīces lietotājam jāapzinās, ka pārkarstot tās baterijai, kas bez uzraudzības atstāta uz gultas, krēsla vai cita viegli pārkarstoša materiāla, ir aizdegšanās risks. Diemžēl cilvēki neapzinās riskus, kādi apdraud viņu pašu un mājokļa drošību, un mobilās ierīces tiek lādētas ar aizdotiem vai internetā par lētākām cenām iegādātiem citu ražotāju lādētājiem, kas ir pretrunā ar drošības noteikumiem. Turklāt, ņemot vērā mobilo ierīču popularitāti bērnu un jauniešu vidū, šī ir tēma par kuru ir jārunā arī ģimenē,» norāda If Apdrošināšana Atlīdzību daļas vadītāja Līga Bērziņa.