Tā kā Sandras Brāles (attēlā) profesionālā ikdiena saistīta ar sabiedriskajām attiecībām, bet pamatizglītība komunikācijas zinātnē bija iegūta pirms laba laika, bijis tikai likumsakarīgi pilnveidoties un turpināt studijas augstākā līmenī, izvēloties Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) maģistra studiju programmu Stratēģiskā un sabiedrisko attiecību vadība.
Kāpēc nolēmāt studēt tieši šajā studiju programmā?
Viens no noteicošajiem izvēles kritērijiem bija daudzpusīgais un modernais RSU studiju programmas Stratēģiskā un sabiedrisko attiecību vadība piedāvājums, kas vērsts ne tikai uz sabiedriskajām attiecībām, bet arī līderības un vadības stratēģijām. Turklāt RSU docētāji ir pieredzes bagāti profesionāļi un eksperti.
Tāpat man bija būtiski, lai studiju programmas saturs ir mūsdienīgs un atbilstošs aktuālajām komunikācijas tendencēm un lai studiju laiks būtu pavadīts pēc iespējas kvalitatīvāk.
Ne mazāk svarīga bija iespēja apvienot studijas ar darbu, jo man nebūtu iespējas pakārtot savu profesionālo ikdienu lekcijām trīs vai četrus vakarus nedēļā, tāpēc lekciju plānojums piektdienu vakaros un sestdienās bija ļoti pieņemams.
Vai jūsu amats un darba pienākumi jau pirms šīm studijām bija saistīti ar stratēģisko un sabiedrisko attiecību vadību?
Komunikācijas stratēģiskā plānošana un īstenošana vadības līmenī ir neatņemama daļa no manas ikdienas, pārstāvot un paužot bruņoto spēku viedokli, jo es ikdienā informēju sabiedrību par Nacionālo bruņoto spēku aktualitātēm.
Sandra Brāle (2. no kreisās) Kalnciema kvartālā piedalās RSU Sarunu vakarā, kas pulcēja maģistra studiju interesentus.
Kuras no RSU maģistrantūrā apgūtajām kompetencēm jums ikdienas darbā noder visvairāk?
Studijas man sniedza daudz plašāku redzējumu uz stratēģisko komunikāciju kā vadības funkciju un uz komunikācijas procesiem kopumā, izprotot, ka pārdomāta, nesasteigta, mērķtiecīga un jēgpilna komunikācija ir jebkuras organizācijas veiksmes atslēga ilgtermiņā.
Protams, liels ieguvums bija arī mani kursabiedri – aizrautīgas personības un augsti motivēti profesionāļi no dažādām nozarēm, kas savukārt bija vēl viena lieliska iespēja mums mācīties citam no cita, paplašinot redzesloku par dažādām darbības jomām. Studiju programmas apgūšanu bagātināja mācībspēki ar vērā ņemamu pieredzi savā profesionālajā darbā.
Jāatzīst, ka studiju programma Stratēģiskā un sabiedrisko attiecību vadība ir ļoti daudzpusīga un ietver sevī daudz aktuālu, interesantu un noderīgu tēmu komunikācijas profesionāļiem, kas ļauj pēc studiju kursu apgūšanas uz notiekošajiem procesiem sabiedrībā paraudzīties ar pavisam citu skatījumu, piemēram, reputācijas vadības stratēģijas, krīzes komunikācija, dažādības vadība, politisko kampaņu mārketings, kvalitātes vadība, sociālais mārketings, globalizācijas ietekme uz komunikācijas procesiem, politikas plānošana un novērtēšana utt. Jaunus apvāršņus man pavēra studiju kursa Lobēšanas tehnoloģijas un interešu pārstāvniecība apguve, kurā izstrādājām lobēšanas stratēģijas, un koučinga jeb personības pilnveidošanas tehniku apguve, ar ko līdz studijām RSU nebiju saskārusies.
Kā izdevās maģistra studijas apvienot ar darbu?
Studiju laiks, tāpat kā mana profesionālā darbība, bija ļoti piepildīts un dinamisks, tāpēc, nenoliedzami, bija nepieciešama laba pašdisciplīna un pašmotivācija, ļoti skrupuloza laika plānošana, prioritāšu noteikšana, atsakoties no atsevišķām brīvā laika pavadīšanas aktivitātēm, kas līdz tam bija tik pašsaprotamas.
Ikdienas gaitās vadījos pēc principa “rīta stundai zelts mutē”, jo secināju, ka visproduktīvākais laiks studiju darbu rakstīšanai bija rīta agrumā – vēl krietni pirms darba dienas sākuma, ko iesaku pamēģināt arī citiem strādājošajiem studentiem.
Kopumā man bija svarīgi izvirzīt savus mazos mērķus, lai soli pa solim nonāktu no idejas līdz rezultātam – lielajam mērķim, iegūstot maģistra grādu.