Tā kā šogad alus cenas ir sasniegušas zemāko punktu, tad līdz ar izejvielu vai energoresursu sadārdzināšanos tās diez vai saglabāsies pašreizējā līmenī.
To DB atzīst gan a/s Aldaris valdes priekšsēdētāja Ināra Šure, gan a/s Cēsu alus valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone-Zatlere.
«Šobrīd ir grūti prognozēt, vai ar iekšējiem resursiem ražotāji būs vēl ilgāk spējīgi noturēt nemainīgas gala produkcijas cenas, pieaugot izejvielu un ražošanas izmaksām. Var teikt, ka zināmā mērā pašreiz tirgū valdošās iespaidīgās cenu akcijas ražotāji spēja atļauties samērā zemo izejvielu iepirkuma cenu dēļ, kā arī ievērojami samazinot ražošanas un administrācijas izmaksas, un strādājot uz kritiskās peļņas/zaudējumu robežas,» situāciju raksturoja I. Šure. Arī E. Sietiņsone-Zatlere norāda, ka, piemēram, šā gada energoresursu izmaksu pieaugums faktiski līdz šim nav iekļauts Cēsu alus produkcijas cenās, bet gan kompensēts. veicot dažādas optimizācijas uzņēmumā.
Turpmākās cenu izmaiņas alus nozarē būšot atkarīgas no galveno izejvielu cenām, proti, graudu ražas, kā arī no apiņu cenām pasaules tirgū, turklāt jāņemt vērā, ka ietekmi uz produkcijas cenām atstās gan jau piedzīvotais, gan gaidāmais cenu pieaugums degvielai un energoresursiem, norādīja uzņēmumu vadītājas. Tam, ka alus cenas būs atkarīgas no izejvielu cenām, piekrīt arī Užavas alus darītavas vadītāja Irisa Roze, tomēr piebilst, ka plānveida cenu celšana noteikti nenotikšot.
Pēc vadītāju teiktā, lielāka skaidrība par cenu tendencēm varētu būt rudens sākumā, kad būs novākta jaunā raža un zināmas alus galveno izejvielu – iesala un apiņu – jaunās tirgus cenas.