Vācijas kanclere Angela Merkele, aizstāvoties no krīzes skarto valstu iedzīvotāju dusmām, norādīja, ka stingrais taupības kurss ir bijis vienīgais veids, kā atgūt uzticību, raksta thelocal.de.
A. Merkele preses konferencē norādīja, ka viņa apzinājusies, ka taupības režīms izraisīs dusmas parādu krīzes skarto valstu iedzīvotāju vidū, vainojot viņu nedienās un salīdzinot viņu ar Hitleru.
Lai arī Vācija ir Eiropas lielākā ekonomika, cīņa pret parādu krīzi kopīga vairāku valstu vadītājiem.
«Ceļojot man bieži vien uzdod jautājumu, kā man izdodas sadzīvot ar negācijām, ko rada dažu cilvēku uzskats, ka es esmu vairāk atbildīga nekā citi par lēmumiem, kas ir pieņemti kopīgi,» norāda A. Merkele.
«Daudzi cilvēki Grieķijā aizmirst, ka ne jau es, bet Eiropas Centrālā banka (ECB), Eiropas Komisija (EK) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) ir izdomājuši šīs reformas. Šādas ekonomikas reformas es nevarētu izdomāt pat tad, ja to gribētu,» norādījusi A. Merkele.
Viņa uzsvēra, ka taupības režīms pieņemts nevis, lai «kādu saniknotu», bet tādēļ, ka Eiropa var uzturēt tās labklājību un piedzīvot savu interešu realizāciju vien gadījumā, ja tā pārvarēs krīzi, atrisinot parādu problēmas.
Jau vēstīts, ka parādu nomocītās Grieķijas prezidents Karols Papulijs paziņojis, ka viņa valsts saņēmusi «nežēlīgu pērienu» un ir pietiekoši maksājusi par savām kļūdām. Prezidents arī uzsvēra, ka Grieķijas starptautiskajiem kreditoriem ir jāmīkstina aizdevuma programma, lai tādējādi atvieglotu valsts stāvokli. Jāatgādina, ka parādu krīzes nomocītā Grieķija cenšas pārliecināt kreditorus par savu apņemšanos ievērot papildus taupības pasākumus 11,5 miljardu eiro apmērā, kā arī cenšas panākt aizdevuma programmas nosacījumu mīkstināšanu. Savukārt šīs nedēļas sākumā izskanējušas ziņas, ka Grieķijas valdība izveidojusi izmeklēšanas komisiju, kurai būs jāizpēta, vai Vācijai būtu jāmaksā Atēnām par Otrā Pasaules kara laikā notikušajiem nacistu noziegumiem..