Latvieši ar Somijas investoru atbalstu radījuši rīku mājaslapu dizaineriem, lai tās visās ierīcēs izskatītos līdzvērtīgi
«Mēs katru dienu lietojam vairākas ierīces – datoru, telefonu, planšetdatoru – un tajās visās izmantojam internetu. Tāpēc ir svarīgi, lai mājaslapa pielāgotos tam, no kuras ierīces to aplūko. Froont ir rīks dizaineriem, kas ir veidots, lai būtu viegli vizuālā veidā izveidot responsīvu mājaslapu. Tā ir tāda mājaslapa, kura pati zina, kas jādara – saprot, no kādas ierīces to skatās, un attiecīgi pielāgojas,» stāsta Anna Andersone, viena no Froont dibinātājiem.
2011. gadā pirmo reizi pasaulē tika lietots apzīmējums «responsīvais dizains», un pagājušā gada sākumā tā tika minēta kā galvenā tuvākās nākotnes web dizaina tendence. «Nākotnē visām mājaslapām būs jābūt responsīvām. Tāpēc izdomājām, ka jāizveido rīks, kas ļautu mājaslapas dizainam tādām būt,» saka A. Andersone. Froont ir domāts tieši web dizaineriem un dizaina procesam. Gatavo dizainu programmētājs pēc tam var viegli pārnest un savienot ar jebkuru gatavu sistēmu, datubāzi.
Šobrīd ir pieejama Froont publiskā beta versija. Vasarā paredzēts «palaist» uzlaboto versiju Froont 0.8, bet rudenī – gatavo Froont 1.0.
Līdz ar idejas rašanos ieceres līdzautors Sandijs Ruļuks pagājušajā pavasarī sāka interesēties par finansējuma iespējām un pieteicās vairākās atbalsta programmās. Froont komanda tika uzņemta somu akseleratorā Startup Sauna. Tā ir sešu nedēļu biznesa akselerācijas programma, kas piedāvā mentoringu, tikšanos ar investoriem u. tml. Programmas organizatoriem bija vienošanās ar riska kapitāla kompāniju Inventure, kas bija apņēmusies investēt līdz 100 tūkstošiem eiro ne vairāk kā trijās kompānijās no katra Startup Sauna izlaiduma. Froont bija pirmie, kuru idejā riska kapitāla kompānija investēja 100 tūkstošus eiro.
«Parasti tā investē vismaz divus miljonus eiro. Viņiem tā ir neliela summa, mums – milzīga,» teic A. Andersone. To var saukt arī par aizdevumu, jo šobrīd Inventure un Froont saista t.s. convertible loan līgums, kas nozīmē, ka ar laiku investors aizdevumu var pārvērst kapitāldaļās. «Ja viss izdodas, viņiem ir priekšroka investēt tālāk. Taču, ja saņemam nākamā līmeņa investīcijas no citiem, investētos 100 tūkstošus eiro atdodam Inventure, un mēs varam sākt no baltas lapas, brīva uzņēmuma,» viņa skaidro.
Lai gan 100 tūkstoši nav maza summa, Froont sākotnējais plāns bija piesaistīt 300 tūkstošus eiro, ar ko pietiktu gadam. Taupīgi strādājot, vēl kādam laikam pietikšot, bet komanda strādā pie nākamā līmeņa investīciju piesaistes.