Latvijā sieviešu skaits, kas sasniegušas 65 gadu vecumu, vairāk nekā divas reizes pārsniedz tādu pašu vecumu sasniegušo vīriešu skaitu. Šis rādītājis ir augstākais Eiropas Savienībā (ES), liecina Eiropas statistikas biroja Eurostat apkopotie dati.
Latvijā starp iedzīvotājiem, kas pārsnieguši 65 gadu robežu, uz simts vīriešiem vidēji ir 207,6 sievietes. Līdzīga situācija ir Lietuvā (uz simts vīriešiem 197 sievietes) un Igaunijā (uz simts vīriešiem 204 sievietes).
Vismazākais 65 gadus pārsniegušu sieviešu īpatsvars ir Kiprā, kurā uz simts vīriešiem vidēji ir 120 sievietes un Zviedrijā (uz simts vīriešiem 122,8 sievietes).
Vismazākais pensijas vecuma sieviešu īpatsvars ES ir Kiprā, kur uz simtu vīriešu ir vidēji 120,3 sievietes, kas sasniegušas 65 gadu vecumu. Kopumā ES uz simts vīriešiem, kas sasnieguši 65 gadus, ir 138 šāda paša vecuma sieviešu.
Aizvadītajā gadā Eiropas Savienībā (ES) kopumā dzīvoja 257 miljoni sieviešu un 245 miljoni vīrieši, kas nozīmē, ka vidēji uz simts vīriešiem bija 105 sievietes.
Baltijas valstīs sieviešu skaits vīriešu skaitu pārsniedza par 15% - Igaunijā un Latvijā bija 117 sievietes uz simts vīriešiem, bet Lietuvā – 115 sievietes uz simts vīriešiem. Šī attiecība bija gandrīz vienāda Kiprā, Zviedrijā, Luksemburgā un Maltā (101 sieviete uz simts vīriešiem).
Latvija ir arī vienīgā ES valsts, kurā ir vienāds vīriešu un sieviešu nodarbinātības līmenis. Saskaņā ar Eurostat datiem – Latvijā nodarbināti ir 68,1% vīriešu un sieviešu.
Savukārt Lietuva ir vienīgā ES valsts, kurā sieviešu nodarbinātība ir augstāka nekā vīriešu – Lietuvā strādā 69,6% sieviešu un 68% vīriešu. Pārējās bloka zemās sieviešu nodarbinātība bijusi zemāka nekā vīriešu.