Eiropas parādsaistību krīze ir sasniegusi kritisku punktu, dienu pirms paredzētās Ķīnas līderu un Eiropas Savienības (ES) pārstāvju tikšanās, pavēstījusi Pekina.
«Ķīna ir satraukta [par krīzi]. Parādu jautājums sasniedzis kritisku pagrieziena punktu,» norādīja Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis Liu Veimins (Liu Weimin), ziņo AFP.
«Mēs ticam, ka Eiropas Savienībai, kā Ķīnas lielākajam tirdzniecības parnerim un nozīmīgai pasaules ekonomika, ir svarīgi atrisināt šo jautājumu,» sacīja L. Veimins. «Papildus ārkārtas pasākumiem, viņiem vajadzētu virzīt uz priekšu arī strukturālas un ilgtermiņa reformas,» uzsvēra Ķīnas Ārlietu ministrijas pārstāvis.
Eiropas līderi jau vairākkārt aicinājuši Ķīnu veikt investīcijas ES glābšanas fondā, lai tādējādi sniegtu atbalstu parādu krīzes nomocītajām valstīm. Līdz šim Ķīna nav paudusi stingru apņemšanos sniegt Eiropai finanšu palīdzību, taču valsts premjers Vens Dzjabao janvārī pieļāva, ka Pekina varētu piedāvāt palīdzību izmantojot Starptautiskā Valūtas fonda starpniecību.
Otrdien Pekinā sāksies Ķīnas un ES pārstāvju tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāti jautājumi, kas ir saistīti ar Eiropas parādu krīzi. Pekina jau iepriekš vairākkārtēji aicinājusi ES līderus beidzot pārņemt kontroli pār situāciju.
Februāra sākumā SVF brīdināja, ka Eiropas parādu krīzes padziļināšanās var samazināt Ķīnas ekonomisko izaugsmi un aicināja valsti sagatavot stimulējošus pasākumus.
Db.lv jau vēstīja, ka Ķīnas ekonomika pērn augusi lēnākajā tempā vairāk nekā divu gadu laikā. Iekšzemes kopprodukts trīs mēnešos - līdz pagājušā gada decembra beigām - audzis par 8,9%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas ir mazāk nekā 9,1% pieaugums, kas tika reģistrēts iepriekšējā ceturksnī.