Ķīnas kravu piesaistē Latvijas tranzīta koridoram nākamais posms konkrētu sadarbības projektu identificēšanai būs informācijas apmaiņa abu valsts iestāžu, uzņēmumu starpā un detalizētas analīzes veikšana, informēja Satiksmes ministrijā.
Tas nolemts, ņemot vērā abu pušu skaidri pausto vēlmi sadarboties un kopīgo izpratni par sadarbības iespējām, īpaši attiecībā uz pievienotās vērtības kravu piesaisti, skaidro ministrijā.
Latvijas transporta un loģistikas nozares pārstāvju delegācija Satiksmes ministrijas valsts sekretāra Kaspara Ozoliņa vadībā 9.septembrī noslēdza biznesa misiju ar vizīti Šanhajā.
Delegācija tikās ar Šanhajas vicemēru Jangu Žuačinu apmeklēja Šanhajas ostas Vaigačao konteineru termināli un Hongča lidostu, kā arī piedalījās biznesa apaļā galda sarunās.
Šanhajas vicemērs augstu novērtēja Latvijas delegācijas vizīti Ķīnā, kā arī apliecināja ieinteresētību sadarbības padziļināšanā un izteica cerību, ka šī vizīte, kuras laikā Latvijas pārstāvji tikās ar augstām Ķīnas amatpersonām, dos nepieciešamo stimulu praktiskas sadarbības intensificēšanai.
Šanhajā Latvijas delegācija tikās arī ar Vaigačao konteineru termināļa pārstāvjiem. Šis terminālis ir daļa no pasaulē lielākās ostas Šanhajā, kuras kopējais konteineru apjoms sasniedz 33 miljonus konteineru vienību (TEU). Tikšanās laikā puses pārrunāja sadarbības iespējas, kā arī diskutēja par Šanhajas ostas attīstības plāniem un kravu transportēšanas maršrutu izmaiņām, ņemot vērā nolūkus izbūvēt un attīstīt dzelzceļa savienojumus starp Ķīnu un Eiropu, kā arī Ķīnas iekšienē.
Diskusiju gaitā Šanhajas uzņēmēji vizītes gaitā izrādījuši īpašu interesi par publiskās privātās partnerības projektiem transporta infrastruktūras būvniecībā Latvijā. Diskusijas vadītājs Šanhajas pašvaldības Komerckomisijas vicepriekšsēdētājs Gu Juns ierosinājis Latvijai apsvērt sadarbības memoranda noslēgšanu par ekonomiskās sadarbības veicināšanu.
Latvijas delegācija Ķīnā bija no 1.septembra.