Biedrība "Impact Hub" aicina uzņēmējus iesaistīties jaunizveidotajā Ekonomikas ministrijas iniciatīvā "Kultūras un radošo industriju uzņēmēju sadarbības tīkls", informē "Impact Hub Liepāja" sabiedrisko attiecību speciāliste Dana Liniņa.
Plānots, ka Liepājas, Dienvidkurzemes un nacionāla mēroga radošo industriju uzņēmēji apvienosies jauna un inovatīva tūrisma produktu piedāvājuma izveidei, tādējādi veicinot gan tūrisma attīstību Latvijā, gan jaunu darba vietu izveidi.
Projekta mērķis ir sekmēt tūrisma nozares eksporta pieaugumu, veicinot saimnieciskās darbības veicēju un Latvijas mazo un vidējo uzņēmumu spēju piedāvāt tūrisma produktus ar augstāku pievienoto vērtību, tādējādi paaugstinot to konkurētspēju starptautiskā mērogā.
Pasākums tiek veidots kā biedrības "Impact Hub" struktūrvienība, kurā tiks izveidots atbalsta instruments tūrisma sadarbības tīklu darbības nodrošināšanai un atbalsta sniegšanai komersantiem, apvienojot sadarbības tīkla dalībniekus un sadarbības partnerus.
Biedrības "Impact Hub" valdes locekle Zane Feldmane atzīst, ka Covid-19 pandēmija ir atstājusi negatīvu ietekmi uz tūrisma nozari, kā arī ir novērojama tūrisma piedāvājuma sadrumstalotība un liels mazo komersantu īpatsvars. Lai veicinātu tūrisma pieaugumu, ir nepieciešams dažādot Latvijas tūrisma piedāvājumu, palielināt ienākošā tūrisma plūsmu un veicināt ceļotājus uzturēties Latvijā ilgāk.
"Apvienojot radošo industriju uzņēmējus un to pakalpojumus vienotā partneru tīklā, spēsim sasniegt augstāku konkurētspēju starptautiskos tirgos, kas ir arī kas ir viens no Nacionālās industriālās politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gadam mērķiem. Esam uzsākuši sarunas ar Kuldīgas, Cēsu, Valmieras un citu pilsētu kultūras un radošo industriju uzņēmējiem par inovatīvu tūrisma produktu izveidi un īstenošanas pasākumiem," piebilst Fedmane.
Pašlaik projekta idejas izstrādi sākuši vairāki uzņēmumi, piemēram, SIA "JA Travel", SIA "Liepāja Music", SIA Radošā apvienība "Šarmants", SIA "Dekodille", SIA "Lazytime", SIA "Parka paviljons", SIA "Ap sauli", SIA "Aizputes vīns" un citi, turklāt tiek aicināti pievienoties arī citi Latvijas uzņēmēji, lai veicinātu jaunu tūrisma produktu izstrādi.
Sadarbības partneri var būt pētniecības un zināšanu izplatīšanas organizācijas, komersanti, valsts un pašvaldību kapitālsabiedrības, plānošanas reģioni, pašvaldības un to iestādes, biedrības, nodibinājumi, publiskie un akreditētie privātie muzeji un citas institūcijas, kas vēlas iesaistīties sadarbības tīkla mērķa sasniegšanā.
Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmā 2021.-2027.gadam.