Jaunākais izdevums

Karadarbība Ukrainā būtiski ietekmējusi Latvijas viesmīlības sektoru, tāpēc šobrīd mums ir jākoncentrējas uz tūristu piesaisti no citiem reģioniem, īpaši no Eiropas.

To intervijā DB norāda viesnīcu Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel un Radisson Blu Elizabete Hotel ģenerāldirektors Daniels Baranovskis (Daniel Baranowski). Viņš ir pārliecināts, ka Rīgai piemīt savs unikālais šarms un mūsu galvaspilsētas pozīciju pasaules tūrisma kartē var nostiprināt tikai spēcīgs mārketings. Mums ir jābūt ambicioziem un nav jābaidās arī no globālu pasākumu organizēšanas. Jo vairāk starptautiska mēroga pasākumus mēs pie sevis uzņemsim, jo lielāku uzmanību un atpazīstamību iegūsim, spriež D.Baranovskis, uzsverot, ka, izmantojot pareizos mārketinga instrumentus, tuvāko gadu laikā Rīgai ir potenciāls kļūt par vienu no Eiropas TOP galamērķiem.

Fragments no intervijas

Kā jūsu biznesu savukārt ietekmējis Krievijas karš Ukrainā - vai izjūtat būtisku Krievijas un Baltkrievijas tūristu skaita samazinājumu?

Ģeopolitiskā situācija Ukrainā noteikti ir ietekmējusi tūrisma plūsmas, īpaši no Krievijas un Baltkrievijas, kas bija vieni no galvenajiem Latvijas tūrisma tirgiem. Rīga, salīdzinot ar citām Baltijas valstu galvaspilsētām, bija Krievijas tūristu iecienītākais galamērķis. Mans minējums būtu, ka pirms kara apmēram 20-30% ārzemju tūristu nāca tieši no šīm valstīm. Tas būtiski ietekmē tūristu plūsmu Latvijā šodien, tāpēc valsts līmenī mums būtu jāizstrādā stratēģija, kā šos tirgus nākotnē aizstāt.

Kuru valstu tūristi, jūsuprāt, varētu potenciāli aizstāt šos tirgus?

Skaidrs, ka šobrīd mums būtu jākoncentrējas uz tūristu piesaisti no citiem reģioniem, īpaši no Eiropas un ārpus tās. Lielu lomu šajā gadījumā varētu spēlēt Centrāleiropa - jau šobrīd šī reģiona tūristu, kuri izvēlas ceļot uz Latviju, skaits pamazām pieaug. Tāpat nevajadzētu aizmirst arī par Skandināvijas valstīm, taču šo valstu iedzīvotājiem Latvija un Rīga nav nekas svešs. Arī mūsu iekšējie statistikas dati parāda, ka šie ir tirgi ar lielāko potenciālu.

Kas tieši valstiskā līmenī būtu jādara, lai piesaistītu ārzemju tūristus?

Manuprāt, tikai spēcīgs mārketings var nostiprināt Rīgas un Latvijas pozīciju pasaules tūrisma kartē. Pirmkārt, būtu jāsaprot, ka tūrisms ir eksporta nozare. Joprojām jūtam, ka valsts sektora līmenī bieži netiek izprasts tūrisma nozares potenciāls. Turklāt - es nerunāju tikai par tūristu autobusiem, kuri vasarās izvadā ekskursantus pa Rīgas pilsētu, bet arī par daudz ko citu. Piemēram, par lielu un starptautisku pasākumu organizēšanu - sporta notikumi, filmēšanas projekti, pasaules līmeņa mūziķu koncerti. Tā ir daļa no tūrisma biznesa un piesaista mūsu valstij cilvēkus. Tāpat būtiska loma ir arī proaktīvai publiskā un privātā sektora sadarbībai. Uzņēmējiem būtu maksimāli jāizmanto visas pieejamās iespējas, tajā skaitā iespējamā sadarbība ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Piemēram, mūsu viesnīca, sadarbojoties LIAA un RITA, šā gada martā organizēs ļoti nozīmīgu asociāciju forumu - pasākumu, kas dos savu pienesumu visai biznesa tūrisma nozarei Latvijā, lai potenciāli veicinātu starptautisko notikumu piesaisti Rīgai un reģioniem. Tāpat lielisks piemērs ir arī Ziemassvētku tirdziņš Vecrīgā, kurš šogad mūsu galvaspilsētai piesaistīja nozīmīgu skaitu ārvalstu tūristu. Parasti Rīga decembrī bija klusa un tukša, taču šogad pilsēta bija tūristu pārpildīta - es ko tādu redzēju pirmo reizi. Augstu novērtēju arī Latvijas Basketbola savienības centienus mūsu valstī organizēt starptautiska mēroga basketbola sacensības. Tā ir attieksme, kas mums nepieciešama, - proaktivitāte! Turklāt šie ir tikai daži piemēri, taču principā iespējas ir neierobežotas. Daudz varam mācīties no saviem kaimiņiem lietuviešiem un igauņiem - viņi nemitīgi piesaista A līmeņa pasaules zvaigznes un cita veida starptautiskos pasākumus, rezultātā būtiski audzējot ārzemju tūristu skaitu. Ja mēs neko nedarīsim, mēs zaudēsim šo segmentu, jo kaimiņi jau šobrīd ir vairākus soļus priekšā. Turklāt - tas ir ilgtermiņa ieguldījums, jo es uzskatu: ja cilvēks pie mums ir atbraucis, viņam pie mums patiks un viņš atgriezīsies vēl.

Sanāk, ka panākumu atslēga slēpjas starptautiskajos pasākumos?

Jo vairāk globāla mēroga pasākumu mēs uzņemsim pie sevis, jo lielāku starptautisko uzmanību un atpazīstamību iegūsim. Baltijā tas vienmēr ir bijis izaicinājums, jo daudzi ceļotāji joprojām nezina, kāpēc būtu vērts doties uz šo reģionu. Mums ir cilvēki, pakalpojumi, labs serviss; vienīgais, kā mums trūkst, ir mārketings.

Visu interviju lasiet 4.februāra žurnālā Dienas Bizness!

Abonēt ir ērtāk: e-kiosks.lv.

Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #5

DB,04.02.2025

Dalies ar šo rakstu

Karadarbība Ukrainā būtiski ietekmējusi Latvijas viesmīlības sektoru, tāpēc šobrīd mums ir jākoncentrējas uz tūristu piesaisti no citiem reģioniem, īpaši no Eiropas.

To intervijā DB norāda viesnīcu Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel un Radisson Blu Elizabete Hotel ģenerāldirektors Daniels Baranovskis (Daniel Baranowski).

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness 4.februāra numurā lasi:

Statistika

Jo attīstītāka valsts, jo vairāk cilvēku mācās internetā

Tēma

ASV prezidenta izaicinājums pasaules zinātnes tehnoloģiju un inovāciju attīstībai

Aktuāli

Heirēka! Bērni ēd

ES finansējums

Ieguldījums tūrisma attīstībai Ziemeļkurzemē

Metāllūžņi

Nolaidības dēļ nozari dāvinām kaimiņiem

Nekustamais īpašums

Nekustamo īpašumu darījumos kritums turpinās

Apdrošināšana

Prēmijas aug straujāk par atlīdzībām

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Foto: VVT / Biroju komplekss “Verde”

Aizvien biežāk lasām un dzirdam par robotu un mākslīgā intelekta izmantošanas sniegtajām praktiskajām priekšrocībām. Pienācis laiks šīs mūsdienīgās tehnoloģijas likt lietā, lai tiktu galā ar ļoti nepieciešamiem, bet visai monotoniem un laikietilpīgiem darbiem, piemēram, komerctelpu uzkopšanu. Kādi mēdz būt profesionālie grīdas uzkopšanas roboti un ko tie spēj paveikt, lasiet turpinājumā.

Grīdas tīrīšanas robots – efektīvam darbam

Foto: VVT / Rimi

Pirms 100 gadiem cilvēki iztēlojās uzkopšanas robotus kā cilvēkveidīgas būtnes, tikai no metāla, kas mazliet stīvi kustas un pārvietojas, paveicot vienkāršus darbus, piemēram, grīdas slaucīšanu. Mūsdienu realitāte gan ir pavisam citāda – grīdas uzkopšanas roboti ir salīdzinoši kompakti roboti, kas, klusi dūcot, pārvietojas pa telpām, savācot gružus, putekļus un arī veicot mitro uzkopšanu.

Reklāmraksti

Ārzemju izglītības izstāde Rīgā

Preses relīzi sagatavoja Aija Gudza, apmācību projekta vadītāja,25.02.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

1. martā Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču centrā, notiks ikgadējā specializētā izstāde "Starptautiskās Izglītības Dienas".

Izstādē piedalīsies vairāk nekā 60 mācību iestādes no dažādām pasaules valstīm. Pasākuma apmeklētāji varēs personīgi iepazīties ar pasaulē zināmu izglītības iestāžu, tostarp privāto un valsts vidusskolu, profesionālo koledžu, universitāšu, biznesa skolu, valodu nometņu un svešvalodu skolu vadītājiem un vadošajiem ekspertiem.

Izstādes dalībnieku vidū ir augstākās izglītības iestādes no Nīderlandes, Itālijas, Lielbritānijas, Francijas, Beļģijas, Vācijas, Šveices, Somijas, Slovākijas, Spānijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, ASV, Čehijas un Dubaijas.

Izstādes dalībnieku vidū būs labākā Apvienotās Karalistes angļu valodas skola Wimbledon School of English, Apvienotās Karalistes vidējās izglītības programmu A-levels rezultātos pirmā vietā esošā Cardiff Sixth Form College, vadošā universitāte no Nīderlandes Eindhoven University of Technology, kā arī Essec Business School, EU Business School, University of Stuttgart, Slovak University of Technology, Accademia del Lusso no Itālijas, University of Twente, University of Tartu, Czech Technical University un daudzas citas universitātes, biznesa skolas, privātās skolas un valodu nometnes no Apvienotās Karalistes, Šveices, Vācijas, Itālijas, Dubaijas un citām valstīm.