No šogad februārī aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem 48 % atzinuši, ka patlaban vispār neizmanto dzīvības apdrošināšanu.
Par to liecina Swedbank veiktais pētījums, šogad februārī aptaujājot 967 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 20 līdz 49 gadiem.
Dzīvības apdrošināšanu biežāk neizmanto tieši vīrieši – 52 %, sievietēm šis rādītājs ir 45 %.
Savukārt no tiem, kas izmanto dzīvības apdrošināšanu, izplatītākais mērķis ir vēlme nelaimes gadījumā parūpēties par tuviniekiem – 29 %. Tostarp šo mērķi aptaujā biežāk minējušas sievietes - 34 %, bet 21% vīrieši
Pētījuma dati liecina, ka otrs biežāk pieminētais mērķis ir dzīvības apdrošināšana, dodoties ceļojumā (21%), tam seko dzīvības apdrošināšana, vienlaikus veidojot uzkrājumu sev (20%).
Sievietes biežāk nekā vīrieši apdrošina dzīvību, dodoties ceļojumos uz ārzemēm (24% sieviešu pret 14% vīriešu), kā arī līdz ar dzīvības apdrošināšanu vienlaikus veido uzkrājumu bērna nākotnei (21% sieviešu pret 3% vīriešu).
Tikmēr vīrieši biežāk nekā sievietes atzīmējuši, ka apdrošina dzīvību, vienlaikus veidojot uzkrājumu sev (24 % vīriešu pret 18 % sieviešu), kā arī izvēlas apdrošināt dzīvību, jo nodarbojas ar riskantu hobiju.
«Simtprocentīgi pārliecināts par rītdienu var būt tikai retais, taču dzīvības apdrošināšana negaidītās situācijās ir kā drošības spilvens, kas palīdz parūpēties par tuviniekiem un saglabāt viņu materiālo labklājību arī nākotnē. Pētījuma rezultāti rāda, ka sievietes ir apzinīgākas un izvēlas apdrošināt dzīvību biežāk nekā vīrieši, taču realitātē galvenie ģimenes apgādnieki visbiežāk ir tieši stiprā dzimuma pārstāvji. Tāpēc aicinātu ikvienu apspriesties ar tuviniekiem par iespējām saglabāt finansiālo stabilitāti arī negaidītās situācijās,» atzina Swedbank Dzīvības Apdrošināšanas Latvijas filiāles vadītāja Valērija Freiberga.
Viens no veidiem, kā neprognozējamās dzīves situācijās pasargāt ģimeni no kredīta atmaksas vai ieķīlātā īpašuma atsavināšanas, ir kredītņēmēja dzīvības apdrošināšana. Apdrošināšana paredz, ka kredītņēmēja bojāejas gadījumā visu atlikušo kredīta summu apmaksās apdrošināšanas sabiedrība. Savukārt paliekošas invaliditātes iegūšanas gadījumā iespējams saņemt kompensāciju, kas ļaus segt daļu kredīta vai izmantot to citam mērķim, piem., rehabilitācijas izdevumu apmaksai.