Latvijas uzņēmumi šā gada pirmajos piecos mēnešos vairāk nekā uz pusi palielinājuši prēmiju maksājumus par darbinieku dzīvības apdrošināšanu, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika posmu. Aptaujātie Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka dzīvības apdrošināšanas atlīdzības summai gadā būtu jābūt 10 tūkst. Ls apmērā.
Par to liecina Swedbank ekspertu veiktie aprēķini un veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.
Prēmiju maksājumu par darbinieku dzīvības apdrošināšanu pieaugums skaidrojams ar Latvijas ekonomiskās situācijas uzlabošanos, un kompānijas maksā šīs prēmijas, lai attīstītu darbinieku motivāciju un veicinātu lojalitāti, komentē Reinis Jansons, Swedbank Investīciju produktu daļas vadītājs. Viņš paredz, ka šī tendence varētu turpināties arī nākotnē, norādot, ka dzīvības apdrošināšana ir viens no pasaulē izplatītākajiem finansiālās aizsardzības veidiem.
Uzņēmumu veiktās iemaksas dzīvības apdrošināšanai (bez uzkrājuma) tirgū šā gada pirmajos piecos mēnešos pieaugušas par 72%, salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, ievērojami apsteidzot privātpersonu veikto prēmiju pieaugumu, kas bijis 14% apmērā.
Bankas aptaujas rezultāti liecina, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju uzskata - dzīvības apdrošināšanas atlīdzības summai, lai ģimene 12 mēnešus justos finansiāli pasargāta, nepieciešami 10 tūkst. Ls - tā domā 14% respondentu, bet kopumā 19% norādījuši, ka atlīdzībai būtu jābūt septiņu tūkst. Ls –10 tūkst. Ls robežās. Otru lielāko grupu (16%) veido respondenti, kuri apdrošināšanas atlīdzību saista ar savu ikmēneša algu, līdz ar to apdrošināšanas atlīdzībā vēlētos saņemt 3,5 tūkst. Ls – piecu tūkst. Ls apmērā.
«Lai saņemtu dzīvības apdrošināšanas atlīdzību 10 tūkst. Ls apmērā, nepieciešamais prēmijas maksājums, piemēram, 35 gadīgai sievietei varētu būt nedaudz virs sešiem Ls mēnesī,» norāda R. Jansons.
Aizvadītā gada laikā ar situāciju, kurā aptaujātajam, viņa radiniekiem vai draugiem būtu nepieciešama dzīvības apdrošināšana, saskārušies 20% respondentu. Biežāk ar šādu situāciju saskārušies iedzīvotāji vecuma grupā no 50 līdz 74 gadiem (26%), iedzīvotāji, kuru ģimenē ir 2 bērni (24%), kā arī iedzīvotāji ar zemākiem ienākumiem, liecina aptaujas rezultāti.