Tikai katrs trešais Latvijas iedzīvotājs nekavējoties informē pakalpojuma sniedzēju par neapmierinātību ar saņemto interneta, televīzijas vai tālruņa pakalpojumu, savukārt 40% iedzīvotāju par problēmu informē tikai tad, ja tā atkārtojas.
Tas atklājies Lattelecom veiktā telekomunikāciju un televīzijas lietotāju aptaujā.
43% respondentu norādījuši, ka par negatīvu pieredzi interneta, televīzijas un tālruņa pakalpojumu lietošanā dalās ar draugiem, kolēģiem vai radiem, savukārt sociālos tīklos un interneta portālos savu neapmierinātību pauž 10% aptaujāto.
Visvairāk iebildumu Latvijas iedzīvotāji izsaka par interneta lietošanu, turklāt salīdzinoši bieži – vismaz vienu reizi iebildumus izteikusi gandrīz ceturtdaļa lietotāju, bet divas vai trīs reizes – katrs ceturtais interneta lietotājs, liecina aptaujas dati.
Tāpat salīdzinoši bieži lietotāji sūdzas par maksas televīziju, savukārt vismazāk iebildumu rodas mājas telefona lietotājiem – trīs no četriem aptaujātajiem nekad nav pauduši iebildumus par tā darbību.
Neņemot vērā salīdzinoši lielo sūdzību skaitu, interneta kvalitātes līmenis Eiropas mērogā tiek novērtēts visatzinīgāk – viens no pieciem respondentiem uzskata, ka Latvijā interneta pieslēguma kvalitāte ir augstāka nekā citur Eiropā.
Interneta tehnoloģiju kompānijas Akamai dati liecina, ka patlaban Latvija ir dalītā 4./5. vietā pasaulē, vērtējot vidējo interneta ātrumu.
«Pētījuma rezultāti sākotnēji var šķist pretrunīgi, tomēr tie apstiprina, ka lietotāji vairs nav mierā tikai ar labu pamatpakalpojumu, tas ir, ātru internetu - lietotāji ir prasīgi arī pret pakalpojuma nepārtrauktību un augstu apkalpošanas līmeni,» uzskata Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.
Televīzijas, interneta un tālruņa lietotājiem būtiskākie labas apkalpošanas faktori ir darbinieku zināšanas (79%) un savlaicīga informācija par plānotajiem sakaru pārtraukumiem (78%). Septiņiem no desmit respondentiem vienlīdz nozīmīga ir iespēja izvēlēties rēķina saņemšanas formu, iespēja saņemt informāciju par pieteiktā bojājuma novēršanas gaitu, kā arī servisa darbinieku ierašanās vai sazināšanās norunātajā laikā.
Vairāk nekā pusei respondentu ir svarīgi saņemt konsultācijas internetā – e-pastā, forumos vai sociālajos tīklos.
Izvēloties elektronisko pakalpojumu sniedzējus, deviņi no desmit iedzīvotājiem izvērtē pakalpojuma kvalitāti, pavisam neliela respondentu daļa (4%) elektronisko pakalpojumu kvalitātei vispār nepievērš uzmanību secināts, apkopojot pētījuma rezultātus.
Kopumā elektronisko sakaru lietotāji augstāk vērtē tehnisko kvalitāti, piemēram, attēla un skaņas nepārtrauktību televīzijai (89%) vai labu dzirdamību mobilajiem sakariem (91%), nevis cenu.