Peru ziemeļu daļā arheologi atklājuši senās Uari civilizācijas kapenes, kurās atrasti vairāki skeleti, sieviešu mūmijas, kā arī dārglietas, vēsta pasaules mediji.
Kopumā kapenēs atrasti vairāk nekā sešdesmit skeleti, ieskaitot triju Uari karalieņu mirstīgās atliekas, kas kapenēs guldītas kopā ar sudraba juvelierizstrādājumiem un koši krāsotu keramiku, ziņo BBC. Saskaņā ar arheologu pausto, dārgumi un mūmijas kapenēs atradušies aptuveni 1200 gadus.
Kapenes atrastas aptuveni 280 kilometru attālumā no Peru galvaspilsētas Limas. Šis ir pirmais arheoloģiskais Uari karaliskās ģimenes kapeņu atradums valsts vēsturē. Arheoloģisko izrakumu komplekss atklāts 1931. gadā Andu kalnos Ajakučo reģionā, un izrakumi notikuši ar pārtraukumiem līdzekļu trūkuma dēļ. Atklājumi notikuši jau pirms pāris mēnešiem, taču tagad par tiem sniegta plašāka informācija.
«63 skeleti kapenēs atrasti sēdus, turklāt virs citiem apbedījumiem – mēs uzskatām, ka tie bijuši upuri,» stāstīja arheologs Vieslavs Vieckovskis (Wieslaw Wieckowski). «Fakts, ka lielākā daļa skeletu bija sieviešu, kā arī tas, ka kapenēs atrasts arī daudz dārgumu, liek domāt, ka tās bijušas karaliskās elites kapenes,» stāsta pētnieks.
Atrasto dārgumu vidū ir, piemēram, zelta un sudraba auskari, sudraba trauki, aušanas rīki no zelta, naži, alabastra dzeramais trauks, rūpīgi izkrāsoti keramikas izstrādājumi u.c.
Uari civilizācija pastāvēja no 7. līdz 10. gadsimtam mūsu ērā. Civilizācijas zenītā tajā ietilpa aptuveni 40 tūkstoši cilvēku. Salīdzinājumam, tajā pašā laikā Parīzē dzīvoja aptuveni 25 tūkstoši cilvēku.