Parex bankas finanšu stāvoklis ir neapskaužams un būs atkarīgs no labi apmaksāto darbinieku goda prāta, vēsta laikraksts Dienas bizness.
Kavēti kredīti 600 milj. Ls apjomā, kas, visticamāk, šogad turpinās sagādāt vairāku desmitu miljonu latu zaudējumus Parex bankai, turpinot samazināt jau tā niecīgo kapitālu, nepieciešamība veikt teju 30 milj. Ls procentu maksājumus valstij par tās noguldījumiem - tie ir tikai daži Parex bankas 2010. gada pārskatu raksturojoši rādītāji. Jāatzīmē, ka Parex bankas 2010. gada pārskatā daļēji ir atspoguļoti arī no 1. augusta nodalītās Citadeles bankas rādītāji, bet aplēstie pašas «slikto aktīvu bankas» rādītāji nav nedz iepriecinoši, nedz cerīgi. Nepietiekamo ienākumu dēļ, ar kuriem nav iespējams nosegt nedz visus administratīvos izdevumus, nedz izdevumus uzkrājumiem nedrošiem kredītiem, nevar izslēgt iespēju, ka bankai kapitāla stiprināšanai atkal nāksies kapitalizēt daļu valsts noguldījumu.
Laikraksta aplēses liecina, ka pērn Parex bankas procentu ieņēmumi par aptuveni miljons latiem atpaliek no procentu izdevumiem vidēji mēnesī. Situāciju šogad pasliktināja nepieciešamība pārdot vērtspapīrus, kuri tādējādi vairs nenesīs ieņēmumus, lai šogad maijā atmaksātu sindicēto aizdevumu 164 miljonu latu apjomā.
Par to, vai banka spēs šogad līdz augustam atmaksāt valstij paredzēto noguldījumu daļu 27,12 milj. Ls apjomā, kā tas norādīts Parex bankas gada pārskatā, ekspertiem grūti teikt. Ja ar sliktajiem kredītiem kaut kas tiek darīts, tad atgriezt valstij šo noguldījumu daļu būtu iespējams. «Bija viegls izbrīns par to, ka Parex bankai, izskatījās, bija problēmas samaksāt sindicēto kredītu. Tas liek domāt, ka tomēr ir problēmas vai arī daļu no summas bija paredzēts iegūt no atgūstamajiem kredītiem, kas nav izpildījies. Tas savukārt nozīmē, ka ir vēl sliktāk nekā licies vai arī nauda tiek tērēta nevajadzīgi,» lēsa Prudentia partneris Ģirts Rungainis.