a/s Parex banka valdes loceklis Jurijs Adamovičs, kurš pirms tam strādāja ievērojami labāk apmaksātā amatā Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankā (ERAB), darbu Parex bankā pieņēmis, izaicinājumu vadīts.
Pirms pievienošanās Parex bankai viņš apsvēris arī citus darba piedāvājumus gan Londonā, gan Maskavā.
«Neslēpšu, ka Parex bankas piedāvājums finansiāli nebija izdevīgākais. Tomēr manu lēmumu ietekmēja citi, ar naudu nesaistīti faktori. Pirmkārt, Latvijā ir mana ģimene un esmu šai zemei piederīgs, otrkārt, Baltijas mērogā Parex banka ir unikāls projekts un tas sniedz tās komandas locekļiem nenovērtējamu pieredzi,» savu motivāciju pamest labi apmaksāto darbavietu skaidroja Adamovičs.
Turklāt pēc trim ERAB nostrādātajiem gadiem, kuru laikā viņš guvis nozīmīgu starptautisko pieredzi ievērojama mēroga restrukturizācijas darījumos, Adamovičs pērn vasarā ieguvis otro maģistra grādu, un tas mudinājis meklēt arī jaunus izaicinājumus.
Taujāts, kurš un kad viņu uzrunāja darbam Parex bankā, Adamovičs skaidroja, ka bankas vadības komandas atlasei bija izveidota komiteja, kuras sastāvā bija gan bankas galvenie akcionāri, gan lielāko kreditoru pārstāvji. Šīs komitejas vārdā arī viņš ticis jautāts, vai viņam būtu interese izmantot savus spēkus un piedalīties konkursā.
«Pieļauju, ka atlases komiteja vērtēja gan manu pieredzi, vadot Starptautisko finanšu departamentu Finanšu ministrijā, gan arī starptautisko pieredzi ERAB Direktoru padomē. Domāju, ka tika ņemta vērā arī mana akadēmiskā izglītība,» sprieda bankas valdes loceklis, kurš ieguvis divus maģistra grādus, no kuriem vienu Londonas biznesa skolā, kā arī pabeidzis Ekonomikas doktora programmas teorētisko kursu.
Pēc Adamoviča teiktā, darbam ERAB Direktoru padomē viņu nominēja Finanšu ministrija, kuras Komunikāciju nodaļas vadītāja Baiba Melnace skaidroja, ka par darbu Adamovičam maksājusi ERAB, ar kuru viņam arī bijušas darba tiesiskās attiecības.
«Manas darba attiecības ar ERAB reglamentē starp mani un ERAB noslēgtais līgums, kurā, cita starpā, kā jau pieņemts finanšu nozarē, ir būtiski ierobežojumi informācijas atklāšanai. Vienīgais iemesls, kādēļ mana atalgojuma līmenis figurē publiskajā telpā, ir mans pienākums kā Parex bankas valdes loceklim iesniegt amata deklarāciju saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem,» teica Adamovičs.
Kā ziņots, Adamoviča ienākumi pagājušajā gadā bijuši 159 754 lati, liecina viņa Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskajā datubāzē pieejamā valsts amatpersonas deklarācija par 2010.gadu.
Algā no Parex bankas, kurā darbu viņš sāka vien pērn augusta vidū, Adamovičs saņēmis 28 636 latus, bet no ERAB saņemtas 164 103 sterliņu mārciņas jeb aptuveni 131 118 lati.
Kā liecina informācija Parex bankas mājaslapā, Adamoviča pārziņā ir NVS kredītu restrukturizācija, pārņemto aktīvu pārvaldīšana, juridiskais atbalsts, parādu piedziņa, mārketings un korporatīvās komunikācijas, ka arī institucionālo attiecību jautājumi.
Parex bankas valdē strādā arī Kriss Gviljams, kurš ir priekšsēdētājs, un Solvita Deglava.
Savukārt bankas padomes priekšsēdētājs ir Maikls Borks, tāpat padomē strādā Sarmīte Jumīte, Vladimirs Loginovs un Meri Elena Kolinsa.
Kā ziņots, kopš 2010.gada 1.augusta, kad Parex banka sāka savu darbību kā risinājumu banka, pārtraucot sniegt tādus klasiskos banku pakalpojumus kā, piemēram, kontu un depozītu apkalpošana, kredītu izsniegšana un citus, tās galvenais mērķis ir valsts ieguldījuma atgūšana maksimālā apmērā.
Patlaban Parex bankas 81,83% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 14,61% akciju pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai un 3,56% - maziem akcionāriem, liecina informācija bankas mājaslapā.