Valsts policijas uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, saistībā ar atklāto naudas līdzekļu iztrūkumu a/s Latvijas Krājbanka, tiesa kā drošības līdzekli bankas bijušajam vadītājam Ivaram Priedītim piemērojusi apcietinājumu .
Tikmēr noskaidrojies, ka nezināmām personām ieķīlāti Latvijas Krājbankas aktīvi vismaz 100 miljonu vērtībā
Patlaban par aizdomās turamajiem kriminālprocesā, kas ierosināts pēc Krimināllikuma 196. panta 1. daļas, kas paredz atbildību par dienesta pilnvaru pārsniegšanu un ļaunprātīgu izmantošanu, ir atzītas divas personas – līdzšinējais a/s Latvijas Krājbanka valdes priekšsēdētājs Ivars Priedītis un padomes loceklis Vladimirs Antonovs.
To pēc slēgtās valdības sēdes atzina Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.
I. Priedīša advokāts Saulvedis Vārpiņš norādīja, ka I.Priedītis pats vērsies policijā un ziņojis par notikušām darbībām, kas devušas pamatu izvirzīt viņam apsūdzības pilnvaru pārsniegšanā. Tomēr S.Vārpiņš neslēpa sašutumu par viņa klientam piemēroto drošības līdzekli, ņemot vērā, ka bijušais bankas vadītājs sniedzis palīdzību izmeklēšanā.
Advokāts arī atzīmēja, ka aizturēti vēl trīs valdes locekļi, kuriem gan neesot noteikts aizdomās turamā statuss. Viņš arī piebilda, ka viņiem neesot īsti skaidrs par ko viņi tikuši aizturēti.
Pagaidām sīkāka informācija par iztrūkstošo līdzekļu apmēru un uzsākto kriminālprocesu netiek sniegta.
Ģenerālprokurors Ē. Kalnmeiers apstiprina I.Priedīša advokāta teikto, ka bankas valdes priekšsēdētājs ir vērsies policijā, ziņojot par iespējamu krāpšanu, taču noliedz, ka notikumi Latvijas Krājbankā nākuši klajā tikai tādēļ, ka par to informējis I. Priedītis.
Pēc tiesībsargājošo iestāžu vadītāju teiktā, pārējie Latvijas Krājbankas valdes locekļi pagaidām ir aizturēti - viņiem nav noteikts aizdomās turamo statuss.
Ē. Kalnmeiers pagaidām nesaskata pārkāpumus arī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbā - tā esot rīkojusies operatīvi.