Otrajā ceturksnī eirozonas ekonomika spēja tikt ārā no ilgākās recesijas vēsturē, iekšzemes kopproduktam pieaugot par 0,3%, liecina Eiropas Savienības statistikas biroja dati.
Gada pirmajā ceturksnī ekonomika saruka par 0,3%. Arī Eiropas Savienības valstu ekonomika ceturkšņa laikā pieaugusi par 0,3%. Kā liecina Eurostat dati, gada griezumā tomēr aizvien bijis kritums – eirozonas ekonomika sarukusi par 0,3%, bet ES – par 0,1%.
Latvijas ekonomika gada griezumā augusi straujāk starp ES valstīm, par kurām apkopoti dati, savukārt ceturkšņa griezumā pieaugums bijis septītais straujākais.
Liels devums eirozonas reģiona ekonomikas izaugsmē bija pozitīvajiem divu lielāko Eiropas ekonomiku - Vācijas un Francijas rezultātiem, kas bija labāki, nekā gaidīts. Vācijas IKP, salīdzinot ar pirmo ceturksni, pieauga par 0,7%, savukārt Francijas ekonomika piedzīvoja 0,5% lielu pieaugumu.
Tiesa gan, kamēr kopējā ekonomikas perspektīva ir uzlabojusies, recesija ir uzdzinusi eirozonas bezdarba līmeni rekordaugstā līmenī un daļa Dienvideiropas aizvien piedzīvo ekonomikas kritumu, turklāt vairāk nekā puse jauniešu Spānijā un Grieķijā ir bez darba.
«Eirozonas eksporta izaugsme gūst no pakāpeniskā pasaules pieprasījuma pieauguma, savukārt iekšējo pieprasījumu jāstimulē monetārajai politikai,» augusta sākumā sacījis Eiropas Centrālās bankas vadītājs Mario Dragi. ECB maijā samazināja bāzes likmi līdz rekordzemam līmenim – 0,5%, un jūlijā apstiprināja, ka ilgāku laiku turpinās to saglabāt zemā līmenī, lai veicinātu izaugsmi.