Krīzes ietekmē pēdējos gados samazinājies Tecnam ražotnes lidmašīnu piegāžu apjoms, tomēr vēl aizvien aptuveni 50% lidaparātu tiek pārdoti klientiem, kas tās iegādājas privātām vajadzībām, turklāt liela daļa pilotu, kam privāta lidmašīna ir hobijs, nāk ne vien no Vācijas un Austrālijas, bet arī patlaban parādu krīzē iestigušās Spānijas. Otru pusi pārdoto lidmašīnu veido piegādes pilotu apmācību skolām.
Tecnam lidaparātu ražotnē pilsētā Kapua (Capua), kas atrodas netālu no Nepoles, tiek ražotas divvietīgas un četrvietīgas lidmašīnas, kas darbojas ar vienu vai diviem Rotax dzinējiem.
Lidmašīnas tiek pārdotas uz dažādiem tirgiem – pārsvarā Vāciju, Spāniju, Austrāliju, Jaunzēlandi, Krieviju, ASV. ASV tirgus ir tas, kur ir lielākais to klientu īpatsvars, kas iegādājas privātām vajadzībām – lidošanai kā hobijam, savukārt pēdējā laikā augošs tirgus ir Brazīlija.
«Mums ļoti paveicies, ka lidmašīnas tirgojam arī tajos tirgos, kurus krīze nav smagi skārusi. Piemēram, tagad redzam, ka Austrālija un Jaunzēlande sāk no krīzes atgūties,» norāda Tecnam īpašnieks un uzņēmuma līdzdibinātāja dēls Paolo Paskāle(Paolo Pascale).
Kopš 1992. gada, kad pēc Otrā pasaules kara divu brāļu dibinātā kompānija atsāka lidmašīnu ražošanu, ir pārdotas aptuveni 3500 lidmašīnas, ko uzņēmuma īpašnieks uzskata par labu rezultātu.
Pagājušajā gadā pārdotas 270 lidmašīnas, bet paredzams, ka 2012. gads noslēgsies pieticīgāk un tiks pārdotas 220 lidmašīnas. Šo rezultātu varētu glābt kāds Indijas pircējs, ar kuru Tecnam patlaban notiek sarunas par 200 lidaparātu piegādi, Db.lv atklāj Tecnam finanšu direktors Amadeo Fojiliano (Amadeo Fogiliano).
«Aviācija ir bizness, kurā visi ekonomiskie procesi atspoguļojas vispirms – arī krīzes beigas aviācija izjutīs pirmā,» viņš norāda, piebilstot, ka paredz labākus pārdošanas rezultātus sagaidīt nākamā gada vidū.
Uzņēmuma nākamais lielais projekts ir vienpadsmit sēdvietu biznesa klases lidmašīnas ražošana un pārdošana. «Tas būtu cits līmenis Tecnam ražotnei, un pašlaik ir mērķis, ko cenšamies sasniegt,» norāda uzņēmuma īpašnieks.
Šā gada vasarā piecas Tecnam ražotās lidmašīnas sadarbībā ar UniCredit Leasing iegādājās lietuviešu pilotu apmācību skolaBaltic Flight Academy. Pilotu skolas flotes paplašināšanai tika iegādātas četras P2002-JF divvietīgas lidmašīnas, kā arī viens četrvietīgs P2006T lidaparāts. Kopš šā gada Baltic Flight Academy ir arī oficiālais Tecnam dīleris Lietuvā, Igaunijā un NVS valstīs, savukārt Latvijā Tecnam dīleris ir Stanislavs Zeļenkovs, liecina informācija Tecnam mājas lapā.