Lielbritānijas Finanšu pakalpojumu pārvalde (Financial Services Authority - FSA) Snoras bankai savulaik aizliegusi izvērst darbību Anglijā, cita starpā atsaucoties uz faktu, ka banku kontrolē Krievijas miljardieris Vladimirs Antonovs, 2009. gadā ziņoja laikraksts The Times.
Par to šodien raksta laikraksts Diena.
V. Antonovs Latvijā šobrīd jau atzīts par aizdomās turēto sakarā ar aptuveni simt miljonu latu iztrūkumu Latvijas krājbankā (LK), savukārt Lietuva viņu izsludinājusi starptautiskajā meklēšanā. Iepriekš izskanējis, ka no LK lielākā akcionāra Snoras varētu būt pazudis miljards litu (ap 200 miljoni latu), bet pašreiz izskatās, ka situācija varētu būt pat sliktāka, Dienai atzinusi Lietuvas prokuratūras pārstāve Rūta Dirsiene.
«Visticamāk, Snoras ar FSA nesadarbotos atvērtā un atsaucīgā veidā,» - ir arguments, ar kuru FSA savulaik pamatoja atteikumu ļaut bankai darboties Lielbritānijā. Laikraksts The Times piebildis, ka tas regulatoram liegtu pilnvērtīgi uzraudzīt, vai Snoras rīkojas saskaņā ar naudas atmazgāšanas un finanšu noziegumu novēršanas prasībām.
FSA, kas ir Lielbritānijas analogs Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijai, detalizētākus skaidrojumus par savu 2008. gada lēmumu presei patlaban atsakās sniegt. Tomēr The Times rakstā minēts, ka «atteikums bijis saistīts ar Snoras lielākā akcionāra un uzraugošās padomes priekšsēdētāja Vladimira Antonova darbību, kuru FSA apsūdz informācijas slēpšanā».
Saistībā ar notikumiem LK Latvijā izmeklēšana sākta pēc Krimināllikuma 196. panta 1. daļas, kas apsūdzētajiem draud ar trim gadiem cietumā. Apsūdzētais V. Antonovs Latvijā nav atrodams, un pagaidām Latvijas puse atšķirībā no Lietuvas kolēģiem viņu nav izsludinājusi arī starptautiskajā meklēšanā. Zināms, ka Rīgā viņš pēdējo reizi manīts 16. novembrī, kad Lietuva jau bija nacionalizējusi Snoras banku.
Lietuvā V. Antonovs apsūdzēts līdz ar citu Snoras akcionāru Raimondu Baranausku saistībā ar bankas līdzekļu piesavināšanos lielos apmēros un dokumentu viltošanu. R. Baranauskam izvirzītas apsūdzības arī pilnvaru pārsniegšanā un par krāpšanos grāmatvedībā. Par viņiem abiem izdots Eiropas aresta orderis, un Lietuvā apsūdzētajiem draud līdz pat desmit gadiem cietumā.
Lietuvas prokuratūras pārstāve R. Dirsiene Dienai apstiprinājusi, ka ne V. Antonovs, ne R. Baranausks Lietuvā neatrodoties.