Daļa būvnieku sabiedrisko ēku remontu vai renovāciju vēlas paveikt iespējami lētāk, un kvalitāte bieži vien paliek otrajā plānā, uzskata būvmateriālu tirdzniecības uzņēmuma Rautakesko (veikalu tīkla K–Rauta) speciālisti.
Daudzās skolās renovācija un cita veida remontdarbi šoruden turpināsies paralēli skolēnu mācībām vai nākamgad, jo atsevišķi būvnieki uzņēmušies saistības, kuras nespēj pildīt.
Turklāt, lai neciestu zaudējumus, atsevišķi būvnieki pārkāpjot pērn Latvijā pieņemtos noteikumus, kas paredz, ja ēku siltina par Eiropas Savienības vai valsts, pašvaldības līdzekļiem, siltināšanas materiāliem jābūt sertificētiem atbilstoši ETAG 004 standartam. Tāpat tiek mainīti un pārskaņoti projektos iekļautie materiāli. Iepriekšminētie apstākļi nobīda objektu laicīgu nodošanu pasūtītājam, secinājis veikalu tīkla K–Rauta biznesa klientu nodaļas vadītājs Dzintars Balodis.
«Labi redzam situāciju sabiedrisko ēku būvniecībā vai to remontā. Visai bieži ir situācijas, kad objektā iesaistītie apakšuzņēmēji pieprasa no mums saviem finanšu rādītājiem neatbilstošus kredītlimitus un esam spiesti atteikt materiālu piegādi. Atsevišķos gadījumos būvfirmas meklē citas finansējuma iespējas, taču tas preču piegādi padara grūti plānojamu. Bieži vien šādās reizēs ģenerāluzņēmumi spiesti paši iegādāties būvmateriālus, savukārt apakšuzņēmēju uzdevums paliek tikai darbu izpilde.
Ja remontdarbi kavējas, zaudētāji ir visi. Būvniecības kompānija, kurai var nākties samaksāt līgumsodu objekta nodošanas kavēto termiņu dēļ, pasūtītājs, kurš nevar laikā uzsākt ēkas ekspluatāciju, kā arī materiālu piegādātāji, kuriem jāspēj operatīvi plānot materiālu piegādes, izpildīt klienta pēkšņās un mainīgās prasības,» raksturo D. Balodis.
Piemēram, remontdarbi šo iemeslu dēļ turpinās vairākās vispārizglītojošās mācību iestādēs Daugavpilī, Rēzeknē.