Pērn Hansabankas Grupa esot sasniegusi teicamus finanšu rezultātus - tās aktīvi pieauga par 32%, sasniedzot 5 061 miljonus latu, savukārt piesaistītie noguldījumi pieauguši par 162 miljoniem latu jeb 11%, liecina sniegtā informācija medijiem.
"Hansabankas Grupas peļņa 2007. gadā bija 100.3 miljoni latu, bet Hansabankas peļņa bija 98.9 miljoni latu. Ieņēmumi no pamatdarbības bija 212 miljoni latu, izdevumi 78 miljoni latu, sasniedzot izcilu izdevumu ienākumu rādītāju: 37%. 2007. gadā klientu skaits pieaudzis no 767 tūkstošiem 2006. gadā līdz 879 tūkstošiem jeb par 15%," liecina bankas izplatītā informācija medijiem.
Māris Avotiņš, Hansabankas valdes priekšsēdētājs: ''Klientu servisa pilnveidošana vienmēr ir bijusi Hansabankas prioritāte, un 2007. gadā veicām vairākus ļoti nozīmīgus darbus šajā jomā - pārskatījām un atjaunojām klientu servisa standartus un turpinājām filiāļu tīkla pārveidi un attīstīšanu. Mūsu mērķis, pie kura strādājām un turpināsim strādāt ilgtermiņā - individuāla pieeja un risinājumi katram klientam saskaņā ar viņa vajadzībām un dzīves ciklu. 2007. gadā mēs gandarīti vērojām, ka pakāpeniski mainās mūsu klientu paradumi - arvien vairāk izmanto uzkrājumu produktus, norēķinus ar kartēm, internetbanku un citus elektronisko norēķinu veidus. 2008. gadā attīstības kvalitāte būs svarīgāka par apjomiem, galveno uzsvaru liksim uz vēl labāku klientu apkalpošanu, inovatīvu pieeju produktiem un darba ražīguma celšanu.''
Uzkrājumi un ieguldījumi 2007. gadā bija viena no svarīgākajām darbības jomām. Arī 2007. gadā Hansabankas 2. pensiju līmenim iedzīvotāji uzticējās visvairāk – par savu pārvaldītāju Hansabanku izvēlējās 96 tūkstoši jaunu klientu, kopējais aktīvu apjoms sasniedza 107 miljonus latu, Hansabankas tirgus daļa pensiju 2. līmenī – 39%.
Hansa atklātais pensiju fonds 2007. gadā visstraujāk iekarojis tirgus daļu un piesaistījis vēsturē vislielāko jauno aktīvo dalībnieku skaitu pensiju 3. līmenim - 18 tūkstošus jaunus aktīvos dalībniekus jeb kopā 41% no visiem jaunajiem pensiju fondu dalībniekiem Latvijā.
Piesaistīto noguldījumu apjoms palielinājās par 11%, sasniedzot 1 704 miljonus latu. Privātpersonu noguldījumi pieauga par 10% jeb 89 miljoniem latu, savukārt juridisko personu noguldījumi pieauga par 11% jeb 73 miljoniem. Strauji pieaudzis caur Hanza.net piesaistīto noguldījumu apjoms.
Hansabankas grupas klienti 2007.gadā aktīvi izmantojuši arī kreditēšanas pakalpojumus, nodrošinot Hansabankai lielāko tirgus daļu - 27.6% hipotekārajā kreditēšanā, 30% uzņēmumu finansēšanā, tuvu 40% autolīzingā. Kopumā privātpersonām izsniegto kredītu apjoms pieauga par 42%, sasniedzot 1 854 miljonus latu, bet kredītportfeļa apjoms kopumā sasniedz 4 171 miljonus latu. Mājokļu kredītu tirgū, kur kopumā bija vērojama stabilizācija un izaugsmes tempa samazināšanās, pieaugums bija 34%. Uzņēmumu sektorā Hansabankas grupa sasniegusi pieaugumu 29% apmērā, bet kopējais uzņēmumu kredītportfelis bija 2 317 miljoni latu. Šajā jomā bija vērojama fokusa maiņa no nekustamā īpašuma sektora uz citām uzņēmējdarbības jomām.
Internetbankas lietotāju skaits no 542 tūkstošiem iepriekšējā gadā sasniedza 655 tūkstošus, savukārt mobilās bankas lietotāju skaits sasniedza 566 tūkstošus.
2007. gada beigās Hansabanka bija izsniegusi 892 tūkstošus norēķinu karšu, kas ir par 105 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gadā. Hansabankas tirgus daļa ir 37%.
''2007. gads Latvijas ekonomikai deva vērtīgas mācības. Pirmkārt, lai panāktu ilgtspējīgu labklājības pieaugumu, jārīkojas ilgtermiņa perspektīvā, negaidot straujus, tūlītējus ieguvumus. Otrkārt - ir nopietni jādomā par eksporta un darba ražīguma attīstību. Treškārt - attīstībai nepieciešama pārdomāta finanšu produktu izmantošana. Tā iedzīvotājiem vienmēr būs nepieciešami mājokļi, līdz ar to arī mājokļu kredīti, bet aizņemoties vajadzīgs domāt arī par uzkrājumu veidošanu. 2008. gads Latvijai būs citādāks. Es to dēvētu par jaunas dinamikas gadu, kurā samazināsies ekonomikas pieauguma temps, bet notiks sasniegtā ienākumu kāpuma izmantošana augstākas dzīves kvalitātes sasniegšanai, uzlabosies citi labklājības rādītāji,'' rezumē Māris Avotiņš.