Dižonas pašvaldība budžeta bilances līdzsvaram izpārdod rātes vīna pagrabu.
Francijā acīmredzot tiešām klājas plāni, ja jau sociālistu varasvīri ķērušies pie nacionālo dārgumu tirgošanas ķīniešiem. Tā Dižonas pilsēta zem vairāksolīšanas āmura likusi pusi sava slavenā vīna pagraba, ieskaitot pudeli 1999. gada burgundieša, ko anonīms pircējs no Ķīnas iegādājies par 4800 eiro, ziņo Financial Times. Labs gads vīndaru terminoloģijā šeit uzskatāmi darbojas par kompensējošo mehānismu sliktam gadam jau finansistu kategorijās.
Kopumā Burgundijas reģiona galvaspilsēta no izpārdošanas par 3500 pudelēm guvusi 151620 eiro peļņu. Kā teica senie, in vino veritas – vīnā ir patiesība, un šai gadījumā tā attiecas uz sociālistu priekšvēlēšanu solījumu turēšanu sociālās labklājības jomā. «Mums šogad visumā ir labs budžets,» FT citē pilsēta smēru Fransuā Rebzamenu, «tomēr pilsētas sociālie izdevumi turpina vienīgi celties. Aizvien vairāk un vairāk mūsu līdzpilsoņu piesakās uz sociālo palīdzību.»
Dižonas municipalitāte vīna kolekciju sākusi 1960. gados. Pieminētā burgundieša Vosne-Romanée Cros Parantoux cena kopš tā iegādes par 1000 eiro pieaugusi gandrīz piecreiz.
Līdzīgai Latvijas pašvaldību apcirkņu politikai grūti ko ieteikt. Ekoloģiskais Latvijas pļavu un mežmalu medus varbūt varētu kalpot par uzkrājamu aktīvu, tomēr šā saules zelta koncentrāta vērtība gadu gaitā daudzkārt nevairotos, un vērtīgā salduma dabiskās konservējošās īpašības tā vērtību labākajā gadījumā iekonservētu inflācijai adekvātā līmenī. Tiesa, šādas iespējas apsvēršana Latvijas pašvaldībām būtu vien intelektuāls vingrinājums, jo kopš starptautiskā aizdevuma saņemšanas tām autonoma teikšana pār saviem aktīviem ir liegta.