No Parex bankas aizgājušie baņķieri, kas saistīti ar iepriekšējiem bankas īpašniekiem, kompensācijās saņēmuši vairāk nekā 100 tūkstošus latu- kāds bijušais Parex bankas valdes loceklis aizejot saņēmis 211 tūkstošus latu, bet citi- 118, 108 un 78 tūkstošus latu, ziņo raidījums De Facto.
Tāpat raidījumā noradīts, ka, Iespējams, Parex bankas augstākā līmeņa vadītājiem pērn algas samazinātas mazāk nekā citiem, svētdien vēstīja LTV raidījums De facto, atsaucoties uz informāciju no kādas personas, kuras rīcībā varētu būt datu kopijas no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS), ziņo BNS.
Iegūtie dati, visticamāk, ir par Parex bankas darbinieku algām 2009.gadā. Tie apliecina, ka bankas atalgojums pērn samazināts par aptuveni 37%, kas saskan ar bankas iepriekš pausto. Tomēr atsevišķām bankas amatpersonām, iespējams, no tik liela ienākumu samazinājuma izdevies izvairīties- piemēram, bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis gada sākumā mēnesī saņēmis 12 tūkstošu latu, bet decembrī viņa alga sarukusi vien par 26%, norādīja raidījums.
No datiem secināms, ka, visticamāk, zemāka līmeņa vadītājiem ienākumi sarukuši vairāk- aptuveni uz pusi. De facto gan atzīmēja, ka no datiem nav zināms, vai Parex bankas darbinieki 2009.gadā saņēmuši prēmijas.
Ja dati ir patiesi, tie apliecina pērn publiskoto informāciju, ka bankas vadība mēnesī saņem 10-12 tūkstošus latu, savukārt no bankas aizgājušie baņķieri, kas saistīti ar iepriekšējiem bankas īpašniekiem, kompensācijās saņēmuši vairāk nekā 100 tūkstošus latu- kāds bijušais Parex bankas valdes loceklis aizejot saņēmis 211 tūkstošus latu, bet citi- 118, 108 un 78 tūkstošus latu, informēja De facto.
Ar bankas atalgojuma sarakstu var iepazīties mājaslapā www.ltvzinas.lv.
Publicētajā sarakstā kopumā ir ziņas par 2467 bankas darbiniekiem. Janvārī trīs darbinieki, kas sarakstā nodēvēti par bijušajiem viceprezidentiem, saņēmuši attiecīgi 195 tūkstošus latu, 177,8 tūkstošu latu un 60,2 tūkstošus latu. Šie darbinieki turpmākos mēnešos sarakstā neparādās.
Gandrīz 20, iespējams, Parex bankas darbinieki janvārī algās saņēmuši no 10 līdz 19 tūkstošiem latu, bet aptuveni 70 darbinieki saņēmuši četrus līdz deviņus tūkstošus latu mēnesī. No viena līdz četriem tūkstošiem latu saņēmuši nedaudz mazāk kā 600 bankas darbinieki, liecina publicētais saraksts.
Savukārt pagājušā gada decembrī lielāko algu saņēmis bijušais viceprezidents- 41,4 tūkstošus latu, bet trīs valdes locekļi saņēmuši attiecīgi 7,2 tūkstošu latu, 7,4 tūkstošus latu un 8,8 tūkstošus latu.
Ja informācija ir patiesa, tad 2009.gada janvārī Parex banka, iespējams, kopumā algās izmaksājusi 3,06 miljonus latu, bet decembrī summa sarukusi par 44,5%- līdz 1,7 miljoniem latu. Gadā kopumā bankas darbiniekiem algās izmaksāti 25,88 miljoni latu.
Šonedēļ minētā persona sociālajā tīklā Twitter jau publicēja datus, liekot noprast, ka tas ir Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) algu saraksts. Liela daļa sarakstā ietverto atalgojumu bija 3-4 tūkstoši latu mēnesī. RS gan šādus atalgojumus neapstiprināja, norādot, ka neviens Rīgas sabiedriskā transporta uzņēmuma RS darbinieks pašlaik nesaņem vairāk kā uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Leons Bemhens - 2800 latu mēnesī. Tāpat publiskotas Rīgas siltuma darbinieku algas.
Latvijas Televīzijas raidījums De facto iepriekš vēstīja, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā atrasts drošības caurums, pa kuru triju mēnešu laikā nezināmas personas ieguvušas apmēram 7,4 miljonus dokumentu 120 gigabaitu apmērā. Faktu, ka VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā bijusi milzīga datu noplūde, De facto uzzināja no cilvēku grupas, kas sevi dēvē par Ceturtās atmodas tautas armiju.
Latvijas otra lielākā banka Parex banka 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība 2008.gada 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par Parex bankas kontrolpaketes īpašnieci, bet 3.decembrī nolēma pārņemt gandrīz 85% bankas akciju.
Patlaban bankas 73,4% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, 22,4% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka, bet pārējās akcijas pieder mazākuma akcionāriem.