AS Parex banka bijušie akcionāri joprojām nav piekrituši bankas pārņemšanas līguma publiskošanai, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas (FM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.
LETA jau ziņoja, ka starp FM un Parex bankas bijušajiem īpašniekiem kopš pērnās vasaras notika ilgstošas sarunas par bankas pārņemšanas līguma iespējamu publiskošanu.
FM valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis pērn 23.jūlijā nosūtīja vēstuli bijušajiem Parex bankas akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim ar aicinājumu piekrist Parex bankas pārņemšanas līguma publiskošanai.
FM norādīja, ka tādējādi tiktu nodrošināta iespēja publiskajā telpā sniegt objektīvu informāciju par Parex bankas pārņemšanu.
Patlaban Parex bankas pārņemšanas līgums paredz, ka tā saturs ir stingri konfidenciāls, izņemot likumā, Latvijas valdības rīkojumā vai jebkuros citos piemērojamos noteikumos minētus gadījumus.
Jau ziņots, ka valsts Parex banku pārņēma 2008.gada 8.novembrī.
Valdība jau ir vienojusies par AS Parex banka restrukturizācijas plānu, nodalot daļu aktīvu jaunā uzņēmumā (jaunajā bankā). Plāns iesniegts Eiropas Komisijā (EK), lai saskaņotu valsts atbalsta sniegšanu finanšu institūcijai.
EK sākotnējās atbildēs FM par iesniegto Parex bankas restrukturizācijas plānu atbalstījusi Latvijas izvēlēto pieeju bankas restrukturizācijai, proti, jaunas bankas izveidi, neproblemātisko aktīvu pārnešanu uz šo banku un privātā investora piesaisti tajā.
«Patlaban esam ļoti tuvu, lai panāktu saskaņojumu tehniskā līmenī, bet formāls EK lēmums varētu būt tuvākajos mēnešos, » biznesa portālam Nozare.lv iepriekš sacīja Melnace.
Pašreizējās Parex bankas 76,6% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - ERAB.
Privatizācijas aģentūra 19.jūnijā iesniedza dokumentus Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) jaunās bankas licences saņemšanai.
Daļa no valsts Parex bankā ieguldītajiem 692 miljoniem latu paliks vecajā jeb tā dēvētajā sliktajā bankā, bet 230 miljoni no šīs summas nonāks jaunajā jeb labajā bankā - 100 miljoni no valsts noguldītās naudas kļūs par akciju kapitālu, bet 130 miljoni tur paliks noguldījumu veidā. Parex bankas padomes priekšsēdētājs Juris Jākobsons uzsvēra, ka «pašreizējie plāni paredz, ka jaunu naudu valstij šajās bankās nevajadzēs ieguldīt ».