Līdzšinējā dzīves realitāte neskaitāmas reizes ir pierādījusi kādu senu patiesību - laikā, kad valstī vai kādā no tās pašvaldībām tiek dalīta vara, par tās attīstību, iedzīvotāju labklājību un tamlīdzīgām augstām lietām domāts netiek.
Respektīvi, viss pārējais faktiski stāv uz vietas.
Diemžēl kopš pēdējām Latvijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām mūsu valstī ir viena pilsēta, kur vispār ne par ko citu acīm redzami domāts netiek - Jūrmala. Ir zināma daļa pieaugušu vīriešu, par kuriem mēdz teikt, ka viņiem ir ieilgusi pubertāte. Nu lūk - Jūrmalas gadījums. Pat nepilnu gadu pirms nākamajām pašvaldību vēlēšanām tās deputāti par visām varītēm grib gāzt esošo mēru, vietā liekot jaunu.
Protams, Latvija ir demokrātiska valsts, kur šādas darbības var veikt kaut vai reizi nedēļā. Tāpat jāatzīst, ka līdz šim nav diez ko dzirdētas pozitīvas atsauksmes par līdzšinējo mēru Raimondu Munkevicu. Tikai jautājums ir viens - kāds no minētās maiņas būs labums Jūrmalai, tās iedzīvotājiem un tajā strādājošajiem uzņēmējiem? Nekāds! Munkevica vietā nāks kāds cits (kā reālākais kandidāts tiek minēts eksjaunlaicēns Ģirts Trencis), viņam vajadzēs izveidot sev lojālu koalīciju, iešūpoties, iepazīties ar līdz šim pieņemtajiem lēmumiem, Jūrmalas domes iekšējo ģeogrāfiju? Un re - nākamās pašvaldību vēlēšanas jau klāt! Tiesa, nekur nav teikts, ka atlikušo mēnešu laikā pārējie domes deputāti neizdomās, ka tā jau nu tās lietas neiet, un nenolems mēru nomainīt vēlreiz, turklāt ar attieksmi, ka tas taču tiek darīts, aizstāvot jūrmalnieku intereses.
Ja par Latvijas ekonomiku var teikt, ka tā kopš mūsu valstiskās neatkarības atjaunošanas ir attīstījusies kā pa viļņiem, piedzīvojot gan kāpumus, gan arī kritumus, tad Jūrmalas kā kādreiz slavenas kūrortpilsējas pozīcijas ir tikai un vienīgi mazinājušās. Par kūrortu šo pilsētu patiesībā lielā mērā var nosaukt vien tāpēc, ka tā atrodas jūras krastos - tur nu neko mainīt nevar.
Savukārt tas, ko sabiedrība līdz šim ir dzirdējusi par Jūrmalu, ir vienas vienīgas ķildas un nesaskaņas - Jūrmalgeita, nepārtraukta vēlme mainīt vadību, kunkstēšana par pieņemtajiem lēmumiem, to necaurspīdīgums, batālijas saistībā ar privatizācijas jautājumiem? Un diemžēl tā vien izskatās, ka vismaz tuvākajā laikā tur neviens neko pat netaisās mainīt. Katrā ziņā uz labo pusi jau nu noteikti ne.