Kad ES atzīs čehu alu par aizsargājamu zīmolu, alus, kas tik izgatavots pēc licences citās valstīs turpmāk netiks uzskatīts par čehu alu.
Pēc aizsargājamā alus patenta izdošanas alum, kas ražots ārpus Čehijas nedrīkstēs uz etiķetes būt norāde čehu. Vērā netiks ņemti arī alus ražošanas tehnoloģiskie apstākļi un licences, kas atļauj izgatavot čehu alu ārpus valsts.
Pagaidām nav zināms, kā šo problēmu risinās lielākie čehu alus eksportētāji, piemēram, Plzeňsky Prazdroj, kas pieder Lielbritānijas kompānijai SABMiller. Kompānijai pieder vairāk nekā 180 alus šķirņu tirdzniecības zīmoli, tostarp čehu Pilsner un Velkopopovicky Kozel. Alus tiek ražots ne tikai Čehijā, bet arī Krievijā, Slovākijā un Polijā.
Alus darītāji gan atzīst, ka alus, kas ražots Čehijā atšķiras pēc garšas no tā, kuru izgatavo pēc licences citās valstīs. Tiesa, ārvalstu ražotāji šo apgalvojumu kategoriski noliedz.
Čehijā vairāk nekā pusi no alus tirgus kontrolē starptautiskās kompānijas – ap 80% tirgus pieder piecām lielākajām ārzemju kompānijām. Valsts pārziņā atrodas uzņēmums Budejovicky Budvar. Šo uzņēmumu grasās privatizēt.