Banku sektora kopējie zaudējumi aprīļa beigās sasniedza 176,5 miljonus latu, ko galvenokārt radīja izdevumi uzkrājumiem nedrošiem kredītiem, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas operatīvie dati.
Šogad ar peļņu strādājušas septiņas Latvijas bankas un viena ārvalstu bankas filiāle, kopā nopelnot 4,2 miljonus latu.
Banku sektora gūtā peļņa pirms uzkrājumiem un nodokļiem aprīļa beigās sasniedza 37.9 miljonus latu.
Banku sektora likviditātes rādītājs ir palielinājies un aprīļa beigās sasniedza 67,3% (marta beigās – 62,8%). Arī banku sektora kapitāla pietiekamības rādītājs ir palielinājies līdz 14,5% (marta beigās – 14,2%). Kopš gada sākuma kapitālu palielinājušas sešas bankas kopumā par 127,6 miljoniem latu un aprīļa beigās banku sektora apmaksātais pamatkapitāls sasniedza 1,7 miljardu latu.
Aprīļa beigās noguldījumu apmērs Latvijas banku sektorā sasniedza 10,1 miljardus latu, kas ir par 3,1% jeb 301,8 miljoniem latu vairāk nekā marta beigās. Aprīlis ir pirmais mēnesis, kad piesaistīto noguldījumu atlikums banku sektorā ir sasniedzis pirmskrīzes līmeni, un jau otrais mēnesis pēc kārtas, kad noguldījumu atlikuma gada pieauguma temps ir pozitīvs – 3,6%.
Latvijas banku aktīvi aprīlī palielinājušies par 0,4% jeb 92,8 miljoniem latu un aprīļa beigās sasniedza 21,5 miljardus latu.
Banku sektora kopējais kredītportfelis aprīlī saruka par 1,1% jeb 166 miljoniem latu un aprīļa beigās sasniedza 15 miljardus latu, t.sk. rezidentu mājsaimniecībām izsniegto kredītu atlikums samazinājies nedaudz lēnāk nekā rezidentu uzņēmumiem izsniegto kredītu atlikums, attiecīgi par 0,4% un 0,6%, tajā pašā laikā septiņu Latvijas banku un divu ārvalstu banku filiāļu kredītportfeļi aprīlī ir palielinājušies.
Aprīļa beigās bez maksājumu kavējuma bija 72,3% no banku izsniegtajiem kredītiem (marta beigās – 72,5%). Aprīlī kredītu ar maksājumu kavējumu, kas pārsniedz 90 dienas, apmērs palielinājās par 1,2%, un to īpatsvars banku kredītportfelī aprīļa beigās sasniedza 18,3% (marta beigās – 17,9%).
Banku uzkrājumi nedrošajiem kredītiem aprīlī banku sektorā kopumā pieauga par 2,3% jeb 35,4 miljoniem latu, sasniedzot 1,6 miljardus latu jeb 10,6% no banku kopējā kredītportfeļa.