Ja jums šajos grūtajos laikos ir vēlme izdot mazāk naudas, tad apdomājiet desmit ieteikumus, kā to izdarīt.
interfax.ru publicētie ieteikumi, kā ietaupīt naudu:
1. Izmantojiet plastikāta iepirkumu maisiņus vairākas reizes vai iegādājieties auduma maisiņus. Lai arī plastikāta maisiņu cena veikalos nav pārāk augsta, tomēr, ja sasummē par maisiņiem gada laikā izdoto naudu, summa var pārsteigt.
2. Kādēļ pirkt jaunu kalendāru, ja ir iespējams izmantot veco? Piemēram, tā vietā, lai iegādātos 2009.gada kalendāru, jūs varējāt izmantot 1942. vai 1970.gada kalendāru. Protams, uzreiz aktuāls kļūst jautājums, kur šādu vecu kalendāru atrast. Ja jūsu vecmāmiņai tas nav saglabājies, tad šis varētu būt ieteikums nākotnei - nemetiet vecos kalendārus miskastē. Tie kādreiz var noderēt.
3. Dzimšanas vai vārda dienu dāvanu vietā labāk ģimenei uzrīkot loteriju vienreiz gadā.
4. Izmantojiet nelielas krāsas bundžas, lai samazinātu krāsas patēriņu. Pirmkārt, krāsa nesakaltīs, ja to uzreiz neizlietosiet. Otrkārt, ja jūs būsiet kļūdījies ar krāsas izvēli, zaudējums būs mazāks. Šī ideja attiecas gan uz krāsām, kuras tiek izmantotas mājas remontā, gan matu krāsām.
5. Vienm
ēr apdomājiet, vai jau ir nepieciešams mazgāt konkrēto drēbes gabalu.6. Lai nebūtu jāizdod tik daudz naudas par tualetes papīru, labāk iegādājieties bidē.
7. Jo garāki mati, jo lielāki izdevumi - īsiem matiem tiek izlietots mazāks šampūna, kondicioniera, krāsas un ūdens daudzums, kā arī nav nepieciešams fēns. Nemaz nerunājot par to, kāda ekonomija ir skūtgalvjiem. Tā kā loģiski būtu, ka krīzes laikā uz ielām būtu redzami cilvēki vai nu ar ļoti īsiem matiem vai bez matiem.
8. Zobu pastas vietā izmantojiet sodas un sāls maisījumu vai citus līdzekļus, ar ko cilvēki tīrīja zobus pirms zobu pastas izgudrošanas.
9. Vienu tējas maisiņu izmantojiet piecas reizes nevis vienu, piemēram, ja jātaisa tēja vairākiem cilvēkiem vairākās krūzītēs.
10. Šujiet drēbes sev paši.