Agrāk vai vēlāk, bet ieviesti tikuši 98% Valsts kontroles (VK) ieteikumu, norāda šīs institūcijas vadītāja Inguna Sudraba, kurai vien dažas dienas atlikušas līdz pilnvaru beigām.
«VK rezultatīvais rādītājs ir mūsu ieviestie ieteikumi. Šim darbam pievienotā vērtība tiek radīta nevis tad, kad konstatējam kādas nepilnības, trūkumus un sakām, kas būtu jāizdara, lai tos novērstu, bet gan tad, kad attiecīgie ieteikumi ir ieviesti, tajā brīdī arī beidzas revīzija. Pēc revīzijas ieviešanas mēs sekojam līdzi, kā notiek ieteikumu ieviešana. Kad revīzija beidzas, tiek saskaņots ieteikumu ieviešanas grafiks, revidētāju vienība to paraksta, paredzot, kādā termiņā tie tiks realizēti. Šādu ieteikumu mēs uzturam kopš 2006. gada, kurā revidenti ieveda katru ieteikumu, rekomendāciju par tā ieviešanu un pa šo laiku ieviesti ir jau vairāk nekā 5000 ieteikumu. Pagājušajā gadā vien mēs izteicām vairāk nekā 500 ieteikumus, no kuriem daļa pērn jau droši vien ir ieviesti. Tas manā skatījumā, raugoties no praktiskā darba rezultāta, ir būtiskākais,» sacīja I. Sudraba.
I. Sudraba norādīja, ka faktiski netiek ieviesti vien daži procenti no VK ieteikumiem. «Varbūt attiecīgajā iestādē notiek kādas strukturālas izmaiņas, varbūt kādas politikas realizācija. Vispār jau tiek ieviesti visi ieteikumi, bet 10% līdz 13% – ilgākā laika termiņā, nekā sākotnēji esam vienojušies ar revidēto vienību,» sacīja VK vadītāja.
Esot situācijas, kad pārbaudīta kāda konkrēta joma, bet, kad revidētā iestāde sāk strādāt ar ieteikumu ieviešanu, tā nereti redz, ka vispār ir jāveic fundamentālākas izmaiņas kādā sektorā. Līdz ar to tas prasot ilgāku laiku. «Piemēram, sākotnēji var tikt plānots, ka izmaiņu ieviešanai pietiks ar Ministru kabineta noteikumu izmaiņām, bet laika gaitā kļūst redzams, ka ir pamats pieķerties fundamentālākām izmaiņām, un ir jāmaina likumdošana, kas prasa ilgāku laiku. Laika gaitā tiek ieviesti 97% līdz 98% no visiem ieteikumiem,» sacīja I. Sudraba.