«Mans iespaids, ka Īrija pirms tam bija viengabalaina sabiedrība. Var strīdēties, vai tā bija laba vai slikta. Viens no pozitīvajiem efektiem bija, ka imigranti Īriju padarīja vairāk atvērtu, jo, iespējams, pirms tam sabiedrības zināšanas par pārējo pasauli bija saistāmas ar Apvienoto Karalisti, ASV, Austrāliju, Kanādu, Franciju vai Vāciju,» tā intervijā laikrakstam Latvijas Avīze, kādu devumu Īrijas sabiedrībai ir snieguši latvieši, atbildējis Īrijas vēstnieks Latvijā Eidans Kirvans (Aidan Kirwan).
«Austrumeiropas cilvēki parādīja mums, kāda ir viņu pieeja, un tas bija labs ieguldījums. No īru puses bija dažādas attieksmes. Francijā labējie spēki biedēja – «Poļu santehniķi! Nē, paldies!», bet īriem bija cita attieksme – «Lai viņi brauc pie mums». Viss gāja labi, mums nebija problēmu ar darbaspēku, un ieguldījums bija pozitīvs.
«Burbulis» veidojās vājas pārvaldības un vājas banku uzraudzības dēļ un savā ziņā arī cilvēku dēļ, kuri vēlējās labāku dzīves līmeni. Tam nebija nekāda sakara ar imigrantiem,» skaidrojis vēstnieks.
«Pēc mūsu statistikas datiem, Īrijā dzīvo 20 000 latviešu. Viņiem darbs Īrijā deva pozitīvus rezultātus – varēja nopelnīt labas algas, jo mums minimālā stundas likme ir 8,65 eiro. Lielākā daļa latviešu Īrijā strādā legāli un saņem vismaz 300 eiro nedēļā. Labumu gūst arī Latvijā palikušās ģimenes, jo apmēram 2,5 procentus no Latvijas IKP veido imigrantu atsūtītā nauda mājiniekiem. Šī nauda devusi ieguldījumu Latvijas ekonomikai un labklājībai. Es nedomāju, ka ir bijuši būtiski izaicinājumi Īrijā, kas saistīti ar latviešiem,» viņš akcentējis.
Uz Latvijas Avīzes jautājumu: «Ja kāds tuvs jūsu draugs atbrauktu uz divām dienām ciemos pie jums Rīgā, ko jūs ieteiktu viņam apskatīt?» E. Kirvans atbildējis: «Manuprāt, Vecrīga vien ir tā vērta, lai tajā pavadītu laiku, bet es ieteiktu aiziet arī uz Okupācijas muzeju, kā arī pilsētas kluso centru. Man patīk, ka Rīga ir pilsēta, kuru caurvij upe, es ieteiktu doties pāri Vanšu tiltam. Pilsētā ir skaista arhitektūra. Man pašam vislabāk patīk Latvijas Nacionālā opera.»
Savukārt, jautāts par Centrāltirgu kā apskates objektu, vēstnieks teicis: «To ir vērts redzēt. Reiz mani apciemoja draugs, kas ir pavārs, un par Centrāltirgu viņam bija labākie iespaidi. Interesants ir Kolkasrags – biju aizbraucis uz turieni, lai redzētu, kur Rīgas līcis satiekas ar Baltijas jūru. Pavasaros man patīk pavadīt laiku Mežaparkā un pie Ķīšezera, uz turieni dodos ar riteni. Brīvajā laikā spēlēju golfu.»