Starptautisku friziermākslas festivālu godalgotu vietu ieguvējs, divu friziersalonu un franšīzes «Hot Scissors» līdzīpašnieks Kristaps Slakters tagad atgriezies Latvijā. Dzīve viņam atkal ir apmetusi kūleni, vēsta reģionālais laikraksts Bauskas Dzīve.
«Mēs patiesi bijām uz viļņa, un tad saslima mana sieva Alise. Kamēr saprata, kas par vainu, laiks gāja. Sākumā šķita, ka nepieciešamo operāciju var veikt tikai Japānā par 70 tūkstošiem eiro. Taču izrādījās, ka spēj palīdzēt arī Latvijas neiroķirurgs Ingus Gārša. Operācija šķiet veiksmīga. Mūsu pieredze liecina, ka Latvijā tomēr ir ļoti labi speciālisti,» atklāj Kristaps.
«Īrija ir forša. Mums Latvijā ir krass dalījums – bagātie un nabagie. Tur ir ļoti, ļoti liels vidusslānis, kas var regulāri atļauties apmeklēt kultūras pasākumus, pasēdēt krodziņos, atnākt uz frizētavu. Daži klienti reizi nedēļā ieradās izmazgāt matus,» stāsta frizieris.
Lai kāda būtu sajūsma par Īriju, kurā pavadīti desmit gadi, pēc operācijas ģimene nolēmusi pārdot savu biznesu un pārcelties uz Latviju.
«Vēl aizvien ar vienu kāju esmu Īrijā, ar otru – Latvijā,» pauž Kristaps Slakters. Viņš ir «MOHH» akadēmijas pasniedzējs. Baušķenieks ir Īrijas friziermākslas meistaru izlasē un pārstāv šo valsti starptautiskās sacensībās. Ceļošana uz Īriju esot ļoti produktīva ienākumu ziņā. Tur nedēļā var nopelnīt tik, cik visā mēnesī Latvijā, katru dienu strādājot.
«Īrijā sapņi piepildās,» teic meistars. Viņš gan atzīst, ka sociālās garantijas ir pārāk lielas. Ja nedēļā var dabūt 200 eiro pabalstu un valsts vēl apmaksā pusi rēķinu par māju, kāpēc strādāt? Pret nestrādājošajiem Īrijā ir citādāka valsts attieksme. Ja tur esi bezdarbnieks, vari iegūt stipendiju un mācīties augstskolā. «Latvijā pašam jāmaksā par augstskolu, taču tur maksā, lai mācītos. Zinu daudzus latviešus, kas sēž mājās un neko nedara, bet ir otra puse mūsējo, kas iet, mācās un sitas uz augšu. Iespēju tur ir daudz. Tur valsts iegulda cilvēku nākotnē,» abu valstu atbalsta modeļus salīdzina K. Slakters.
«Latvija pēc visa piedzīvotā ir liels piezemējums. Tur biju pazīstams, dzīves apgriezieni meta augstu vilni,» savas izjūtas raksturo baušķenieks. Tagad esot jādomā par darba stilu, jo, atšķirībā no Īrijas, Latvijā vai nu tu strādā bagātajiem, vai nestrādā nemaz.
Tagad Kristaps gan Bauskā, gan Rīgā lūko vietu, kur veidot biznesu.