Kopumā uzlabojusies situācija ar Valsts kontroles (VK) ieteikumu ieviešanu valsts iestādēs un institūcijās, kā arī pašvaldībās, aģentūrai BNS pēc Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdes trešdien sacīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.
Viņa norādīja, ka kopējais ieviestais ieteikumu skaits, ko pēc revīziju veikšanas norādījusi VK, svārstās no 80% līdz 85%, kas, vērtējot pēc starptautiskiem standartiem, ir labs rādītājs.
Prezentējot deputātiem VK uzdevumus un veikumu pēdējos gados, Krūmiņa norādīja, ka VK no 2013. un 2014.gadam dažādu jomu valsts iestādēm iesniegusi 433 ieteikumus, un no tiem ieviesti ir 360 jeb 83%, kā arī šobrīd uzsākta 31 ieteikuma ieviešana.
Tāpat Krūmiņa komisijas sēdē norādīja, ka, izvērtējot VK darbību, secināts, ka nav sabiedrībai pietiekami sniegta informācija par VK sniegto ieteikumu rezultātu. Sabiedrībai pietiekami neskaidrojām, kas ir reāli paveikts un izdarīts VK ieteikumu ieviešanas rezultātā, viņa uzsvēra.
Valsts kontroles vadītāja pēc komisijas sēdes atzina, ka VK trūkst resursu, kā arī darbinieku algas ir par zemu. Runājot par algām, neesam konkurētspējīgi ar citām institūcijām. Savukārt, kas attiecas uz cilvēkresursiem, ja būtu vairāk darbinieku, tad varētu veikt vairāk revīziju. Protams, nekad revidentu nebūs tik daudz, lai varētu nodrošināt nepārtrauktas revīzijas visās valsts iestādēs. Jārēķinās, ka finansiālā situācija valstī ir tāda kāda tā ir un vienmēr visu nevarēs, paskaidroja Krūmiņa.
VK šobrīd ir no 150 līdz 160 štata darba vietu, bet, kā norāda Krūmiņa, visas darba vietas neizdodas nokomplektēt augsto darbā pieņemšanas prasību dēļ.