Ceru, ka Baltijas tīģeri joprojām ir dzīvi, lai gan patlaban varbūt iekļauti Sarkanajā grāmatā kā apdraudētā suga. Tagad jālemj, vai tīģeri atlikušo mūžu pavadīs savvaļā, vai zoodārzā.
Tā, uzstājoties Ekonomistu apvienības 2010 Spīdolas balvas pasniegšanas ceremonijā, teica Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents un bijušais Igaunijas premjers Sīms Kallass, raksta Diena.lv. Runājot par situāciju Latvijā, viņš apliecināja, ka tā bauda simpātijas EK līmenī, un komisija darīs visu, lai atbalstītu Latvijas centienus cīņā ar krīzi. «Taču tas nenozīmē, ka tai ir instrumenti, kā situāciju pārvarēt. Instrumenti ir jūsu pašu rokās,» uzsvēra EK pārstāvis.
Politiķis klāstīja, ka jau patlaban ir redzams: ES visātrāk atkopjas tās valstis, kas ir orientētas uz eksportu, taču tajās valstīs, kuras stingri sekoja finanšu disciplīnai, nepieļaujot budžeta deficīta palielināšanu ar mērķi palīdzēt tautsaimniecībai, atkopšanās, iespējams, būs ilgāka. Pēc S.Kallasa teiktā, patlaban ES kopējais parāds veido 28% no iekšzemes kopprodukta, kas ir par 25% vairāk nekā pērn.
«Parāds ir liels, un tas turpinās augt. Investīciju apjoms samazināsies, saruks uzkrājumi, pieaugs procentu likmes, tai skaitā valdībām,» situāciju raksturoja EK viceprezidents. Lai stabilizētu situāciju, valdības ir spiestas aizņemties, un te rodas galvenais jautājums - kā dabūt šo naudu atpakaļ.
«Ir nepieciešamas dziļākas reformas– tādas, kuras pārveido izglītības sistēmu, infrastruktūru un pārvaldi daudz plašākā līmenī. Tad laikam arī sākas lielākā problēma. To nevar uzspiest no augšas, neveidojot izpratni cilvēkos, neprasot, kā viņi to vēlas īstenot,» sacīja Ekonomistu Apvienības 2010 Spīdolas balvu ekonomikā šogad saņēmušais Latvijas Kokrūpniecības federācijas prezidents un a/s Latvijas Finieris padomes priekšsēdētājs Juris Biķis. «Atcerēsimies 2008. gada un 2009. gada budžetu veidošanu – valdības mēģinājumu un darba ņēmēju pretreakciju. Arī šodien, gatavojot 2010. gada budžetu, tas nav saskaņots process – drīzāk kopdarbībā ar Starptautisko Valūtas fondu tiek veidots nākamo veicamo uzdevumu apkopojums. Ar daudz nezināmajiem un darāmo pēc budžeta pieņemšanas, kurš vēl nebūt nenodrošina sabalansētību ar saviem ieņēmumiem,» sacīja J. Biķis.