Padarot spēļu datoru ROG Strix Scar II vizuāli neuzkrītošāku, Asus radījuši iespēju to nekaunoties lietot arī darba vajadzībām
Datorspēļu cienītājiem savienot patīkamo ar lietderīgo ir ārkārtīgi grūti, jo biroja vajadzībām paredzētie datori īsti nespēj tikt galā ar aizvien prasīgākajām spēlēm, bet spēļu ierīces ir pārāk izaicinošas, lai tās paņemtu uz biznesa tikšanos. Taču aizvien vairāk saules staru iespīd arī «geimeru» ielā, un savu artavu tajā ielikuši Asus pārstāvji, laižot tirdzniecībā ierīci ar garu nosaukumu ROG Strix Scar II GL704G.
Oficiāli tas tiek pieteikts kā spēļu dators, un arī uz kastes greznojas uzraksts Republic Of Gamers, taču šoreiz taivānieši centušies to padarīt neuzkrītošāku, biznesa nolūkiem noderīgāku.
Dizains
Testa modelis DB rīcībā nonāk čemodāna izmēra iepakojumā, un datora kaste tajā neaizņem pat pusi. Komplektā ir arī lielas austiņas ar pievienojamu mikrofonu un kvalitatīva mugursoma Strix Scar II izmērā. Nepārprotams mājiens, ka ar datoru var doties paspēlēties arī ārpus mājas. Nav gan teikts, ka visos veikalos būs tieši tāda komplektācija, tādēļ koncentrējamies uz pašu datoru.
Kamēr Strix Scar II ir aizvērts, tas vizuāli krietni atšķiras no citiem Asus spēļu datoriem. Askētiska forma, gluds alumīnija vāks bez sērijai raksturīgajiem uzkrītošajiem izciļņiem, izturīgi korpusa materiāli. Ne katrs pateiks, ka uz galda guļ spēļu, nevis biznesa skaitļotājs. Nodevīgākais elements ir dažādās krāsās spīdošais gaismas logo uz vāka un gara gaismas svītra uz priekšmalas. Datoram darbojoties, tās spīguļo, piesaistot apkārtējo uzmanību.
Paceļot vāku, skatam paveras jau ierastāks spēļu dators. Izgaismotajai tastatūrai ar Aura sistēmas palīdzību var likt mirgot lietotāja izvēlētās krāsās, mainot tās ar virzienpogu spiešanu uz vienu vai otru pusi. «Geimeriem» nepieciešamie WASD taustiņi ir balti un izceļas uz melnā fona, tādēļ ir labi saskatāmi pat tumsā. Plašā pamatne ap tastatūru gandrīz pa diagonāli sadalīta divās daļās. Kreiso pusi klāj it kā no sīkiem ķieģeļiem veidots raksts, bet labo – savdabīgs kamuflāžas dizains, kas visnotaļ vienmuļo izskatu padara mazliet interesantāku.
Lietošanas ērtums
Atbilstoši laikmeta garam, Strix Scar II ir kompakts – 2,64 centimetrus biezs, ar 7 milimetrus plānām apmalēm ap ekrānu un tikai 2,9 kilogramus smags. Uzreiz pat grūti noticēt, ka šis ir 17 collu klēpjdators, jo vizuāli tas izskatās mazāks. Laukuma un biezuma attiecība gan ir prāva, un jārēķinās, ka atvērtā veidā pamatne šķiet mazliet ļodzīga, ja to tur aiz stūriem. Eņģes gan ir stingras un labi notur vietā vāku, vismaz kamēr ierīce ir jauna. Tiesa, mehānisms nevar pārāk nolietoties, jo vāku var atlocīt tikai 150 grādu leņķī. Sēžot pie galda, ar to ir pietiekami.
Plašajā pamatnē klaviatūrai un skārienpaliktnim vietas ir atliku likām. Tādēļ pogas ir lielas, ar paplatām atstarpēm pa vidu un papildu taustiņu rindu virs ierastā taisnstūra. Ārpus tā «iznesta» ieslēgšanas poga, mazinot risku to nejauši nospiest. Un pat šādā izkārtojumā zem tastatūras palikusi ļoti liela telpa plaukstu atbalstīšanai. Kompozīcijā ar mirguļojošajiem taustiņiem slikti iederas skārienpaliktnis ar atdalītām plastmasas pogām zem tā. Lai arī paliktnis ir plašs, ērts un darbojas labi, novecojušais dizains ir galīgi nepievilcīgs.
Pie trūkumiem var pieskaitīt arī modernu drošības līdzekļu trūkumu – nav ne pirkstu nospiedumu lasītāja, ne sejas atpazīšanas sistēmas, tādēļ datu sargāšanai atliek ikreiz rakstīt paroli.
Veiktspēja
Esam nonākuši līdz vienam no Strix Scar II iespaidīgākajiem elementiem. Kā jau spēļu datoram piedien, tam ir pamatīga veiktspēja, ko nodrošina Intel Core i7-8750H procesors un 16 GB operatīvā atmiņa. Pieplusojot 8GB NVIDIA GeForce GTX 1060 video karti un 144 hercu 17,3 collu monitoru ar 3 milisekunžu reakcijas laiku, kā arī 1TB + 256 GB iebūvēto atmiņu, sanāk tīri iekārojams dators. Veiktspējas testos gan Strix Scar II uzrāda mata tiesu zemākus rezultātus nekā tā priekšgājējs ar sērijas numuru GL703, tas tiek skaidrots ar lēnāku SSD atmiņu. Toties procesors stabili notur līmeni Turbo Boost režīmā, kur piepalīdz uzticamā dzesēšanas sistēma. Tā ar diviem ventilatoriem diezgan ilgi spēj dzenāt karsto gaisu un neļauj ierīcei sakarst vairāk par 46 grādiem pēc Celsija skalas. Vienīgi, kad tie griežas uz pilnu jaudu, to var labi dzirdēt. Protams, ja datoru paredzēts izmantot ne vien spēlēšanai, bet kādam nopietnākam grafiskam darbam, ekrānam noderētu augstāka izšķirtspēja par Strix Scar II piedāvāto Full HD. Tomēr acīmredzams, ka šajā gadījumā ražotājs vairāk koncentrējies uz spēlēm nepieciešamo ekrāna ātrdarbību, nevis izšķirtspēju. Šis mērķis ir sasniegts, jo virtuālās pasaules attēlojums ir teicami gluds. Acīmredzamu displeja nespēju laikus «uzzīmēt» strauji mainīgu vidi īsti nesanāca pamanīt.
Kopumā ekrāns ir košs un ar spēcīgu aizmugurgaismojumu, kas tiek galā ar pavasarīgiem saules stariem. Ne vainas nav arī krāsu attēlojumam, un detalizācija ikdienas lietošanai ir pietiekama. Tās varētu pietrūkt vien tiem, kam patiešām jāstrādā ar sīkām detaļām.
Akumulatora darbība
Jau iepazīstoties ar specifikāciju, ir skaidrs, ka šis dators nebūs maratonists. Un tā arī ir. Ar vienu uzlādi tas spēj darboties ilgāk par četrām stundām vien laiskā interneta pārlūkošanas režīmā. Straumējot filmu, bez uzlādes vada izdosies noskatīties tikai vienu, bet, maksimāli izmantojot visu jaudu, 66Wh akumulators iztukšosies vienā stundā. Skaidrs, ka nekāda ilgā darbošanās parkā uz soliņa ar šo ierīci nesanāks.
Gala vērtējums
ROG Strix Scar II GL704 varam uzskatīt par Asus mēģinājumu satuvināt divas diezgan attālas pasaules – datorspēļu un biznesa. Dizaina ziņā taivānieši gājuši pareizā virzienā, padarot klēpjdatoru mazāk izaicinošu, kompaktu un pārnēsāšanai draudzīgāku. Veiktspēja ir abām vajadzībām pietiekama, jāpiestrādā vien pie labākas ekrāna izšķirtspējas, kā arī jāmeklē iespējas «izspiest» vairāk no akumulatora.
Asus ROG Strix Scar II GL704
Plusi
+Kompakts izmērs un šauras apmales ap ekrānu
+Ātrs 144 hercu displejs
+Jaudīgs procesors un videokarte
Mīnusi
-Īss baterijas darbības laiks
-Pie lielas slodze ventilatori kļūst skaļi
-Nav modernu lietotāja identificēšanas risinājumu
Cena ap 1400 eiro