Nesenās finanšu problēmas Kiprā Krievijas investoriem demonstrējušas to, cik riskanti un nedroši var būt ieguldījumi Rietumu finanšu institūcijās, pavēstījis kaimiņvalsts prezidents Vladimirs Putins.
«Jo vairāk jūs savu valstu finanšu institūcijās vēršaties pret ārvalstu investoriem, jo labāk mums. Tas tāpēc, ka iebiedētie un aizvainotie nāks pie mūsu finanšu institūcijām un naudu turēs mūsu bankās,» sarunā ar Vācijas raidsabiedrību ARD sacīja V. Putins.
Uz jautājumu, vai Maskavu saniknojusi Eiropas Savienības nevēlēšanās lūgt palīdzību Krievijai Kipras jautājumā, lai gan salas finanšu sabrukums ietekmēja daudzus Latvijas kaimiņvalsts iedzīvotājus, V. Putins norādīja, ka nav saniknojusi.
«Tieši pretēji. Zināmā mērā es esmu apmierināts, tāpēc, ka šie notikumi demonstrēja to, cik riskanta un nedroša ir investīciju veikšana Rietumvalstu finanšu institūcijās,» klāstīja Krievijas prezidents.
V. Putins arī atzina, ka Krievijas investori centušies savus finanšu līdzekļus aizvākt no šīs valsts. «Atklāti sakot viņi nebija pārliecināti, ka var uzticēties Krievijas finanšu sistēmai. Patiesībā tā tiešām bija neuzticama – atcerieties kaut vai 1998. gada ekonomikas krīzi, kad pastāvēja bažas par finanšu sistēmas nākotni,» sacīja V. Putins.
Krievija arī piekritusi pārstrukturizēt 2,5 miljardus eiro lielo aizdevumu Kiprai, tādējādi atbildot uz Eiropas Komisijas lūgumu. «Mēs sniedzam arī savu ieguldījumu. Pēc Eiropas Komisijas lūguma, mēs nolēmām pārstrukturizēt šo aizdevumu,» pēc tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, pirmdien sacīja V. Putins. Krievijas prezidents gan nevēlējās atklāt veidus, kādā Kipras parāds tiks restrukturizēts.
Db.lv jau vēstīja, ka Kiprai piešķirtais starptautiskais aizdevums, kura ietvaros paredzēta banku rekonstrukcija, kā arī nodeva noguldījumiem virs 100 tūkstošiem eiro, saniknojis Krieviju.
Kaimiņvalsts premjers Dmitrijs Medvedevs aizdevumu iepriekš nosauca par zagšanu. «Manā ieskatā [Kiprā] turpinās jau nozagtā zagšana,» sacījis D. Medvedevs. Viņš arī uzsvēra, ka Krievija sāks rūpīgu aizdevuma un tā seku izpēti.