Uzņēmumiem, kuru akcionāri reģistrēti Kiprā, šīs valsts problēmas biznesu Latvijā neietekmēšot.
Pēdējos pāris gados zemo nodokļu valsts Kipras tiešās investīcijas Latvijā pieaugušas par 50% un 2012. gada beigās jau sasniedza 419,6 mil. Ls iepretim 282 milj. Ls 2010.gada beigās, liecina Latvijas Bankas apkopotie dati. Turklāt no eirozonas valstīm Kipra investīciju ziņā atpaliek tikai no Nīderlandes (562,6 milj. Ls). Dati liecina, ka vairāk nekā 100 milj.Ls Kipras investori ieguldījuši apstrādes rūpniecībā. Tomēr Kipras krīze Latvijā strādājošos uzņēmumus, kuru akconāri reģistrēti Kiprā, neietekmēs, liecina DB aptaujātie uzņēmumi, kā galveno argumentu minot to, ka norēķinu konti atrodas Latvijā.
«Neprognozēju, ka Latvijas kompānijām, kuru mammām ir Kipras pieraksts, varētu būt kādas problēmas,» DB situāciju vērtē ZAB Varul partneris Jānis Zelmenis. Viņš savu viedokli pamato ar to, ka Kipra bija tikai investīciju tranzītvalsts, kura izmantoja savas priekšrocības, piemēram, Krievijas, Lielbritānijas, Šveices ieguldījumu «ceļošanā» uz konkrētu mērķi, piemēram, Austrumeiropā.
Ievērojams Kipras investīciju apjoms ir Liepājas uzņēmumu pamatkapitālā – 19% no kopējā ārvalstu investīciju apjoma. To skaitā ir vairāki lieli uzņēmumi – PK investīciju grupa, kas ietver arī zivju pārstrādes uzņēmumus Kolumbija Ltd. un SIA Roņu 6, SIA Lauma Fabrics, šķidro kravu apkalpotājs GI termināls. PK holdings tiešu Kipras problēmu ietekmi neizjūt, jo uzņēmuma finanšu plūsma caur Kipras kontiem neiet, DB apgalvoja uzņēmuma līdzīpašnieks Igors Krupņiks.