Zemās naftas un gāzes cenas ir jāizmanto jaunu enerģētikas projektu attīstībai, kā arī energoefektivitātes celšanai.
To Rīgas Enerģētikas aģentūras rīkotajā starptautiskajā konferencē «Eiropas Savienības enerģētikas politika – pašvaldību loma, uzdevumi un atbildība tās ieviešanā» pauda Eiropas Enerģētikas komisārs Andris Piebalgs. Viņš uzsvēra, ka pirmo reizi Eiropas Savienība ir piešķīrusi tik lielu naudu enerģētikas infrastruktūras attīstībai, kā Db 12.februārī jau rakstīja — 3.5 miljardus eiro, un no tiem 1.75 miljardu elektroenerģijas starpsavienojumu izbūvei. «Latvijai jācenšas izmantot gan šis finansējums, gan jāpiesaista apmēram 60 milj. eiro no Eiropas struktūrfondu pārdales un 15 milj. eiro no Eiropas Investīciju bankas. Šie līdzekļi jāizmanto Latvijas enerģētikas prioritātēm — energoefektivitātes celšanai, biomasas un vēja enerģijas attīstībai,» uzsvēra A. Piebalgs.
Energoresursu piegādes ceļu diversifikāciju un plašāku koksnes izmantošanu Latvijas enerģētikā savā uzrunā konferencē akcentēja arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, norādot, ka tuvākajos gados Latvijā būtu nepieciešams investēt ap 110 milj. Ls koģenerācijas attīstībā un ap 100 milj. Ls siltumenerģijas sadales tīklu stāvokļa uzlabošanā. Naudu šiem mērķiem varētu gūt gan no Eiropas Savienības fondu pārdalīšanas, gan no brīvo emisiju kvotu pārdošanas.
Konferenci apmeklējuši arī vairāku starptautisku finanšu institūciju pārstāvji, kas informēja par finanšu atbalsta iespējām enerģētikas projektiem. Tajā skaitā, lai varētu izpildīt Eiropas pilsētu mēru pakta prasības, kuru Rīgas domes priekšsēdētājs parakstīja šogad 10. februārī Briselē. Tajā paredzēts, ka Rīga kopā ar citām Eiropas pilsētām – šobrīd jau 476 – līdz 2020. gadam vidēji par 20 % samazinās CO2 emisijas. To var panākt par 20% paaugstinot energoefektivitāti un 20% no energopatēriņa nodrošinot, izmantojot atjaunojamos energoresursus. No Latvijas pilsētām Mēru paktu parakstījusi arī Valmiera, gatavojas parakstīt Jelgava, Jēkabpils un citas.