Foto: Freepik.com, pvproductions
Pasaule ir tik dinamiska, mainīga un dažādu iespēju pilna – gribas to visu tvert, darīt un tajā piedalīties. Taču nelaikā un nevietā noticis negadījums var pamatīgi mainīt plānus. Lai tu varētu justies mierīgāk un drošāk, neatsakoties no aktīvas dzīves, noderēs nelaimes gadījumu apdrošināšana. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kādi ir biežākie nelaimes gadījumu veidi un kā nelaimes gadījumu apdrošināšana darbojas un var tev palīdzēt.
Apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem
Nelaimes gadījumu apdrošināšana nozīmē, ka saņemsi apdrošināšanas atlīdzību, ja, piemēram, gūsi traumu, pārejošu vai neatgriezenisku kaitējumu veselībai nelaimes gadījuma rezultātā vai iestāsies citi riski, kas noteikti apdrošināšanas polisē. Savukārt kā pamatrisks teju ikvienā nelaimes gadījumu apdrošināšanas polisē tiek iekļauts gadījums, ka cilvēks zaudējis dzīvību.
Gjensidige apdrošināšanas uzņēmums, ja vien tas ir polisē iekļauts, atsevišķos gadījumos sedz arī apdrošinātās personas nāvi, piemēram, kritiskas slimības vai plānveida operācijas rezultātā. Šis apdrošināšanas veids pieejams gan privātpersonām, gan juridiskām personām – uzņēmums var apdrošināt savus darbiniekus, kas īpaši ieteicams nozarēs ar augstu nelaimes gadījumu risku.
Dažādām apdrošināšanas kompānijām var atšķirties apdrošināšanas polisē iekļautie riski. Apdrošinoties pret nelaimes gadījumiem, tev ir iespēja izvēlēties, pret kuriem no kompānijas piedāvātajiem riskiem apdrošināties. Izvēlēto risku klāsts ietekmēs to, cik maksās tava apdrošināšanas polise. Noderīgs rīks, kas palīdzēs tev saprast, cik izmaksās apdrošināšana, ir apdrošināšanas kalkulators.
Biežākie nelaimes gadījumi
Foto: Freepik.com, pressfoto
Mēdz teikt, ka nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara – un mēs gribam darīt! Tiesa, pat visuzmanīgākie no mums nav pilnībā pasargāti no nelaimes gadījumiem un traumām.
Nelaimes gadījumi var rasties ne tikai paša vainas dēļ. Tos var izraisīt arī apkārtējās personas vai citi faktori. Piemēram:
- CSNg, kur persona ir cietusī puse;
- lāstekas, kas krīt no māju jumtiem;
- slidenas ietves ziemā;
- negadījumi, kad bērni spēlē bumbu un netīši trāpa pieaugušajam pa galvu.
Šādos gadījumos, lai būtu drošs par atbalstu pat visnegaidītākajās situācijās, sirdsmieram noderēs nelaimes gadījumu apdrošināšana. Tā palīdzēs mazināt finansiālo slogu, ko izraisa īslaicīga vai ilgstoša darbnespēja, kā arī mazinās stresu par notikušo.
Nelaimes gadījumi var notikt ne vien darbavietā, kur jāstrādā ar ražošanas iekārtām un mehānismiem – tie var piemeklēt arī visierastākajās ikdienas aktivitātēs. Traumas iespējams gūt, piemēram, dejojot, braucot ar riteni vai dodoties pie dabas. Statistika arī rāda, ka aptuveni puse no negadījumiem notiek mājās, nokrītot pa trepēm, aizķeroties, apdedzinot pirkstus utt. Tev ir iespēja pielāgot apdrošināšanas polisi savam dzīvesveidam un ierastākajām aktivitātēm.
Visvairāk parasti cieš mūsu aktīvās ekstremitātes: rokas un kājas. Tie var būt dažāda veida sastiepumi, izmežģījumi un nobrāzumi vai pat lūzumi un apdegumi. Vēl viena ķermeņa daļa, ko patiešām gribas īpaši pasargāt, ir galva – mēdz gadīties gan sasitumi un smadzeņu satricinājumi, gan tik nelāga lieta kā nolauzts zobs. Labā ziņa – nelaimes gadījumu apdrošināšana sedz ne vien traumas, bet arī rehabilitācijas izdevumus un pat kosmētiskā rakstura izdevumus , ja tādi radušies. Tāpat tiek segta arī dienas nauda par tām dienām, kad negadījuma dēļ nevari strādāt, kā arī slimnīcas nauda par ārstniecības iestādē pavadītajām dienām. Apdrošinātie riski tiek norādīti apdrošināšanas polisē.
Ko sedz un ko nesedz nelaimes gadījumu apdrošināšana?
Lai apdrošināšanas polise patiešām kalpotu tavām interesēm un sirdsmieram, svarīgi to pielāgot tieši tavam dzīvesveidam un aktivitātēm. Tāpat jāpatur prātā, ka ir gadījumi, ko nelaimes gadījumu apdrošināšana nesedz: tie saistīti ar ļaunu nolūku vai rupju neuzmanību, apreibinošu vielu lietošanu, militāro dienestu vai, piemēram, dabas katastrofām. Ja polisi ir iegādājies darba devējs, pievērs uzmanību apdrošināšanas segumam – vai tas ir tikai darba laikā vai 24 h diennaktī, kā arī vai tajā ir iekļauta nodarbošanās ar amatieru sportu. Nereti ir gadījumi, kad darba devēji neiekļauj segumā nodarbošanos ar sportu.
Invaliditātes gadījumā vai traumas gadījumā nelaimes gadījumu apdrošināšana segs to, ko esi izvēlējies apdrošināt saskaņā ar atlīdzību tabulu. Tāpat arī kritisko slimību gadījumā dažādām apdrošināšanas kompānijām saraksts var nedaudz atšķirties. Būtiski arī sargāt sevi pašam – ievērot drošības noteikumus, valkāt ķiveri un citus aizsarglīdzekļus kur tas ir noteikts, kā arī rūpēties par veselību un potēties pret slimībām.
Lai saņemtu apdrošināšanas atlīdzību, svarīgi laikus saglabāt visus dokumentus – izrakstus no medicīnas iestādēm, čekus, rēķinus, atzinumus – kas saistīti ar nelaimes gadījumu. Pēc iespējas ātrāk iesniedz tos apdrošināšanas kompānijai, kas, saskaņā ar tavu polisi un nelaimes gadījuma smagumu, aprēķinās izmaksājamo atlīdzību.
Gjensidige – rūpēs par tavu mieru un drošību
Norvēģu kompānija Gjensidige darbojas Latvijā jau kopš 2006. gada – tās logotipā redzamais naktssargs ir simbols kompānijas rūpēm par klientu sirdsmieru un drošību. Gjensidige piedāvā plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, starp tiem ir arī nelaimes gadījumu apdrošināšana. Sazinies ar mums, lai uzzinātu vairāk par to, kā apdrošināšana var tev palīdzēt, vai arī apmeklē mūsu mājaslapu Gjensidige.lv!