Nākamo divu gadu laikā, neskatoties uz saņemto starptautisko palīdzību, Kipras ekonomika samazināsies par 12,5%. Tāpat Kiprai būs nepieciešams vairāk naudas, lai pārvarētu finanšu grūtības, nekā sākotnēji lēsts, liecina aizdevēju galīgā vienošanās par palīdzību salai.
Kopumā Kiprai būs nepieciešami 23 miljardi eiro, kas ir par sešiem miljardiem vairāk, nekā pērn tika sākotnēji aplēsts. Tomēr starptautisko aizdevēju piešķirtā summa nepalielināsies un paliks desmit miljardu eiro apmērā.
Aizdevēji norāda, ka Kipra plāno iegūt papildus finansējumu piemērotjot nodevas noguldījumiem, reformējot pensiju sistēmu, palielinot nodokļus un pārdodot zelta rezerves 400 miljonu eiro apmērā.
Kipras starptautisko aizdevēju noslēgtajā līgumā iezīmēta arī visai bēdīga aina valsts ekonomikai. Saskaņā ar to Kiprā paredzama tautsaimniecības samazināšanās par 12,5% nākamo gadu laikā. Savukārt valsts parāds līdz 2015. gadam sasniegs 126,3% no iekšzemes kopprodukta. Tāpat dokumentā izteikts brīdinājums, ka Kiprā var sākties negaidīti dziļa recesija, kuras dēļ varētu nākties koriģēt aizdevuma programmu.
Db.lv jau vēstīja, ka Kipras starptautiskā glābšana izraisīs kapitāla aizplūšanu no eirozonas parādu krīzes nomāktajām valstīm, kas var apdraudēt Austrumeiropas tautsaimniecību izaugsmi, pavēstījusi Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).
Tāpat notikumi Kiprā vairojuši bažas, ka nākamā rindā pēc starptautiskā aizdevuma varētu stāties Slovēnija, kas ir pirmā postpadomju valsts, kas ieviesa eiro. Slovēnijā sabrukumu piedzīvoja celtniecības nozare, kurai ievērojamus kredītus bija izsniegušas valsts lielākās bankas. Patlaban Slovēnijas valdība cenšas stiprināt grīļīgo banku sistēmu.
Iesaistīšanos Kipras glābšanas programmā vēl jāatbalsta Vācijas parlamentam.