Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) aicina steidzami ieviest oficiālo elektronisko publikāciju Latvijā, aizstājot obligātās publikācijas oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis,informē LDDK.
LDDK norāda uz nepieciešamību likvidēt neadekvāti augsto publikāciju samaksu, kas nodrošina VSIA Latvijas Vēstnesi ar papildus šķērssubsīdijām, kropļojot izdevniecību tirgu.
Igaunijā oficiālā elektroniskā publikācija darbojas jau no 2002.gada, kamēr Latvijā saskaņā ar šobrīd topošo Valsts elektroniskās publikācijas pieejamības koncepcijas to plānots ieviest tikai 2011.gadā, kas ir nepamatoti novēloti, uzskata LDDK. Ieviešot oficiālo elektronisko publikāciju un pārtraucot nevajadzīgi lielo oficiālā laikraksta Latvijas Vēstnesis papīra tirāžas drukāšanu, tiks ietaupīti ne tikai valsts materiālie, bet arī dabas resursi.
LDDK aicina likvidēt arī maksājumus par uzņēmēju obligātajām publikācijām oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis, ko pašlaik izdod VSIA Latvijas vēstnesis. Tas samazinās uzņēmējdarbībai uzlikto maksājumu slogu par vairāk nekā 1 miljonu latu katru gadu. LDDK uzskata, ka obligātais maksājums par sludinājumu laikrakstā Latvijas Vēstnesis, kurš turklāt nonāk nevis Latvijas Valsts kasē, bet tieši atsevišķas SIA kontā, ir novecojis un lieks administratīvais maksājums Latvijas uzņēmējiem. Oficiālās publikācijas saistības var jau šodien uzņemties kāds no publiski pieejamajiem reģistriem, piemēra, Uzņēmumu reģistrs, norāda LDDK.
2006.gadā tikai 309.5 tūkstoši tūkstoši latu no VSIA Latvijas Vēstnesis neto ieņēmumiem veidoja ienākumi no laikrakstu un citas produkcijas realizācijas, bet 1.275 miljoni lati jeb 69.69 % bija ienākumi no obligātajiem maksas sludinājumiem.
Pašlaik Latvijas Vēstnesis abonentu skaits ir 1300, izdevniecība izdod arī žurnālu Jurista Vārds, kā arī uztur vortālus likumi.lv un vestnesis.lv. Arī šo vortālu tiešās izmaksas - 450 tūkstoši latu - pēc LDDK domām ir ļoti augstas. Savukārt oficiālās publikācijas papīra tirāžas apjoms Latvijā ir neadekvāti liels un nevajadzīgs. Tā piemēram, Igaunijā jau kopš 2002.gada oficiālais izdevējs izdot oficiālo izdevumu, kura elektroniskajai un papīra versijai ir vienāds spēks, šodien Igaunijā tiek izdoti tikai 50 oficiālā izdevuma papīra eksemplāri, Beļģijā tikai 5 papīra eksemplāri, savukārt Austrijā jau kopš 2004.gada 1.janvāra vienīgi elektroniskā versija ir oficiāla un autentiska.
LDDK uzskata, ka elektronisko publikāciju ir iespējams ieviest ātrāk un efektīvāk nekā koncepcijas projektā paredzētajā 2011.gadā, un iesniegs alternatīvu priekšlikumu elektroniskās publikācijas drīzākai nodrošināšanai Latvijā.